Videti jedan post
Star 18.09.2014, 00:08   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kontakt 5: Pitanje u vezi transpose-a i volume-a za odredjen sempl i njihova zabrana?

Pozdrav drugari. Imam dva pitanja i pokusacu da budem sto direktniji. Neko kratko objasnjenje pre pitanja bi bilo to da koristim Kontakt 5 v5.3.1, ubaceni semplovi, banka sa bojama, povezano midi kablom sa svojim Rolandom i sve to radi bez problema. Pored te banke sa bojom ucitana je ispod te banke poseban fajl da tako kazem Bass Slide i namesten da bude na istom kanalu kao i Upper, tj. isti kanal kao i za ove boje gore i namesten je na G#/As dirci u 3 oktavi, jer recimo tu dirku ne koristim posto je previse duboka za solo. Nebitno. Tu mi stoji Bass slide, i sviram aranzer, ne bass - solo i kada uradim prelaz, nekad ono "fazonski" sto se kaze odradim Bass Slide i sve je to okej, e ali sad nailazim na 2 problema.

Prvo pitanje: Kada radim transpose recimo, jer pevacu ne odgovara recimo taj tonalitet da uzmemo u obzir i kada odradim transpose na klavijaturi, on mi odradi transpose i na onu dirku na kojoj je stavljen Bass Slide, pa ako recimo odradim -4, onda mi on odradi transpose i ovog slajda u -4, a ja hocu da mi uvek ostane na toj dirci bez obzira sto ja radim tranpose na klavijaturi. Sad je pitanje, da li moze da se u samom Kontaktu "zabrani" da ta boja koja je posebno ucitana da tako kazem, konkretno ovaj slajd da se zabrani da prima midi informaciju za tranpose ili ipak nije izvodljivo to sto hocu? Znaci ona banka sa bojama gore da ostane i ona da prima tranpose komande sve uredno kao i do sada, ali da ova druga posebna boja dole ne prima tranpose komande da tako kazem. Da li je to izvodljivo ili ne? Ili tipa mora na nekom drugom kanalu da se stavi da bude Bass slide, mozda ne na upper, i da ne prima midi komande za tranpose.

Drugo pitanje: Ima slican odnos kao i prvo i takodje je vezano za Bass slide. Na potenciometru na klavijaturi kojem se regulise jacina solo boji, tj. Upper-a, recimo kada ide neka pratnja, necu da mi recimo Strings, Hor, nebitno, bude toliko glasan kao kada se svira solo, i onda smanjim potenciometrom na klavijaturi, ali tipa odradim prelaz i hocu taj Bass Slide da iskoristim, onda mi on pored smanjenja jacine za Upper, tj. onu banku boja, smanji jacinu i ovog Bass slide-a zato sto je na istom kanalu, tj. cetvrtom (4.) kanalu na kojem se nalazi Upper. Znaci opet je pitanje, da li moze i za ovo da se zabrani da prima Volume komande da tako kazem ili je neizvodljivo?

Nadam se da sam lepo rekao sta hocu i sta mi treba, pa ako neko zna da objasni ili kaze neku opciju kako bi ovo moglo da radi na neki drugi nacin, slobodno neka kaze.

Pozdrav i hvala unapred svima
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote