Videti jedan post
Star 07.01.2012, 20:23   #1
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoc oko izbora kutija

Pozdrav,na prvom mestu bih zeleo da vam cestitam praznike,a onda bih vas molio da mi pomognete pri izboru kutija za razglas.

Trazim plasticne kutije,12" ili 15",samo kao pomocni par,posto vec imam Behringer B215XL kojima su svi odusevljeni kako rade sa Martin Wisman PM1200...Nikad ne bih rekao da tako mogu da rade...Ali je problem sto ih nema vise...Razmisljao sam da uzmem B212XL,ali se bojim da su slabe...Imao sam Martin Wisman neke sa 12-kama,ali mi je jako tup bio,visokotonac nije bio nikakav,cak je i riknuo...

Sad se dvoumim da li 12 ili 15...Imao sam neke matore americke 12-ice u drvenim kutijama,cak bez drajvera,samo piezo i to je tako dobro radilo,sad mi zao sto sam ih dao,ali su mi bile nezgodne,nisu mogle da budu monitori.Bojim se da su sve jeftinije 12-ice mutave.

Sad imam u ponudi te Behringer 12" za oko 250E par novih,Audio Lab 12" za slicne pare,Audio Lab 15-ice za oko 320E,Martin Wisman,koje ne bih bas uzimao u obzir bez probe,jer nije taj model sto sam ja imao.Onda one rucne radove Cisum Pro,ali mi ni one ne odgovaraju jer je par jako mali i tacno u kolena biju kad se obore.
Onda sto se tice polovnih,Wizard 12-ice za oko 190E par,koje mi se isto cine da nisu bas za monitor,iako vlasnik tvrdi suprotno,Behringer B215 (stariji model,ja imam XL koji je noviji,malo poboljsan itd),par za oko 220E,s tim sto su na njih pustali tehno i basovi su izleteli iz lezista pa su cesali,to je vraceno u normalu,i nisu premotavani.

Ne znam sta mi je ciniti...Da li vredi rizikovati kod takve robe i uzeti polovno ili da se malo stisnem i uzmem novo?

Hvala u napred.
nikolic025 je offline   Reply With Quote