Videti jedan post
Star 15.12.2011, 01:18   #14
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Naravno tu smo da razmijenimo iskustva i mišljenja. Ja sam usporedio neke specifikacije, taj emx sa ovim soundcraftom, pa sad, na kolegi je da izabere. Uvijek izbjegavati ulazak u peak, pogotovo kod aktivnih kutija, jer se može izgoriti pojačalo, ako kutija nema dobru zaštitu! Uz ovaj moj prijedlog, mogu Mackie SRM1801 subwooferi. Lijepo se uklapaju, a baš su pravljeni da se koriste sa ovim kutijama.

Predložio sam ovaj Soundcraft još zbog jedne super stvari koju Soundcraft ima a drugi nemaju, a to su GB30 preampi. Ko posluša, čut će

Vjerovali ili ne (nije da se hvalim ), sad na ljeto, na jednoj svadbi, jedan kolega sa foruma i ja smo radili svadbu, s nama još i pjevač i harmonikaš. Mikseta emx5000, dvije kutije YAMAHA C112V (350W, ali mislim da je 175W RMS, 12" komad), i dva komada P.Audio X12P (200W 12"). Sve kutije pasivne. Mi smo odradili u sali 250 ljudi sa te 4 kutije, sa povremenim ulaskom u peak, kad se pjevač prodere malo. Ja se iznenadio.

Da ne skrećemo sa teme...
Dok ovo pišem, pade mi napamet Dell-ova kombinacija, sa tom emx512sc-a i 2 komada YAMAHA S115V (500W 15"). Super kutije, izdržljive, lijepo rade.
harepa50 je offline   Reply With Quote