Videti jedan post
Star 30.01.2008, 20:07   #19
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Cili prijatelju,

Postavio si vise pitanja u ovom svom postu,i ja cu pokusati da ti odgovorim “narodnim jezikom” kao sto ti rece.Pokusacu biti kratak,mada kazu da mi je Fidel Kastro neki dalji rodjak,ali ja drugacije ne znam.A nisam ni neki veliki strucnjak-pisem ono sto znam,pa ako sta nekom pomogne.

Dakle:

1.Klavijatura ti nije htjela ucitati ritmove sa diskete:
-razloga moze biti vise.Moze biti da je do diskete-ne znam da li si pokusavao sa drugom disketom.Diskete treba povremeno formatirati i nanovo snimati.Pozeljno je imati uvijek jednu svjezije formatiranu i snimljenu.
Ako nije klavijatura primala ni jednu disketu,moze biti da ti se zaprljao floppy.Nedavno je jedan clan foruma imao taj problem i otklonio je to tako sto je rastavio klavijaturu i floppy ocistio cistim alkoholom i sada mu uredno radi.

2.Klavijatura nece da prima ritmove u toku svirke na User style
-e sa tim problemom se nisam susreo.Meni se desavalo,da kada sa diskete ubacujem ritmove u User i to jedan po jedan,da su ritmovi nazovimo ih tako teski.Na primjer:na disketi imam osam ritmova-jedan je 56kb,drugi,81kb,treci 45kb....itd. i onda kada hocu da loadujem 8.ritam,na displeju mi napise poruku: MEMORY IS FULL.....Vjerovatno si primijetio da kad pritisnes F5 na donjem dijelu displeja stoji da pise: FREE AREA 311,a to bi trebalo da znaci 311kb.Dakle ne mozes ubaciti 8 ritmova koji su recimo u prosjeku 40-45kb.Ako sam te dobro razumio.A ritmovi(kada ih imas vec loadovanih 8) jedan preko drugog ide normalno.

3.Memorisanje boja u Performance memory
-fajlovi za boje za Roland G 800 imaju extenziju .ups
Na primjer-ti boje koje imas na tvojoj klavijaturi mozes nazvati: CiliBoje i kad ih prebacis na komp. tamo ce ti pokazati fajl: CiliBoje.ups
-ti mozes boje sa tih fajlova sa neta prebacivati kompletne a mozes i pojedinacno birati boju po boju koja ti se svidja.Obicno fajlovi sa bojama-.ups fajlovi su teski 79kb da ti pokriju sva tri banka(A,B,C).Ti znas da na jedan bank moze stati 64 boje.Tri banka po 64 to je 192 boje u Performance memory.
-VRLO BITNOrije nego bilo sta podjes prebacivati,prvo napravi BACK UP(kopiju) svojih boja da ti se ne bi desilo da kada loadujes druge boje izgubis svoje i ne mozes ih vratiti.Nadam se da znas napraviti BACK UP(kopiju).

EVO KAKO BIH JA TO URADIO:

Ubacivanje komplet fajla sa bojama:
-napravio si BACK UP svojih boja
-na disketu si snimio fajl .ups sa bojama(79kb)
-ubacis disketu,ides na F5
-sa dugmetom PAGE(lijevo od displeja) ides prema dole dok ti se ne pojavi da pise Performance set(ili memory)
-pritisnes dugme ispod displeja koje trepce ispod displeja(execute) i kompletan .ups fajl ce biti prabacen.Znaci bice ti popunjena sva tri banka novim bojama.

UBACIVANJE POJEDINACNIH BOJA
Ovo se odnosi samo ako ti se neke tvoje boje ne svidjaju a dopadaju ti se neke druge(ako ih ima-naravno) pa hoces da ih pojedinacno zamjenis.
TO IDE OVAKO
-uzmes papir i olovku i zapises koje ti se tvoje boje ne svidjaju i koje bi zamijenio nekim drugim
-OBAVEZNO napraviti BACK UP svoje Performance memory
-ubacis disketu sa novim .ups fajlom(skinuo sa neta-na primjer) ides na F5
-sa dugmetom PAGE ides dole i dodjes na Performance memory
-pritisnes trepcuce dugme(execute) i loadujes kompletan .ups fajl sa bojama
-onda PONOVO olovka i papir i pises koje ti se boje sa tog novog fajla svidjaju-na primjer:A18,A34,B64,C73.....i tako redom.Disketa onda ide van.
-onda sa svojeBACK UP diskete(na koju si snimio svoje boje) vratis svoje boje na klavijaturu a postupak sada znas(znaci ponovo ih loadujes).Disketa ide van
-ponovo ubacujes tu disketu sa novim bojama
-vrati sve na pocetak,pa opet F5,pa PAGE prema dole da dodjes na performance set(memory)
-kada si dosao na Performance set,vidjeces da na displeju pise:
Disk-ALL i to INT ALL
-ovo Disk-ALL znaci da su to boje na disketi.a ovo to INT ALL je mjesto na koje ces prebaciti novu boju
-Na primjer: svidja ti se boja A32(sa nove diskete) i nju hoces da postavis na B18 u svoju Performance memory.
-ispod displeja imas one tockice.Sa tockicem(drugi sa desna)okreces i nastimas da stoji A32 na Disk ALL. Onda sa tockicem(prvi s desna) okreces i nastimas da stoji B18 na to Int ALL
-pritisnes trepcuce dugme ispod displeja(execute) i ta boja ce sa A32 biti memorisana na B18.
-i tako redom,sve isti postupak........dok ne prebacis sve sto si zamislio
-i to je to
PREPORUCUJEM
-Kada si sve zavrsio napravi Back up tih svojih novih boja.
AKO NE ZNAS
Back up boja(performance memory) se pravi ovako:
-ubaci disketu u klavijaturu
-idi na F5,pa sa PAGE prema dole da dodjes na Performance set(memory)
-pritisni F2(save)
-tu mozes uz pomoc tockica ispod displeja napisati kako hoces da ti boje imaju naziv-recimo: CiliBoje
-pritisnes trepcuce dugme ispod displeja(execute) i pisace SAVING i nakon kratkog vremena boje ce biti snimljene na disketu.To ti je BACK UP Performance memory(boje).
-Uvijek mozes doradjivati i ubacivati nove boje,isti ti je postupak-samo pravi kopije da ti se stare boje zadrze
-i to je to-GOTOVO

E Cili druze umori me,ali ako ti pomogne nije mi zao.
Mozda pomogne jos nekom-nikad se ne zna.

Na zalost(a nemam ni neku zelju) nemam neku od ovih novijih masina,pa bih i o njima pisao kada mi vrijeme dozvoli.

Ovi moji ce me kritikovati da sam opet napisao memoare,ali ja ne znam kako bih drukcije.
Ne zamjerite.

Zivjeli,

Sejo
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Sejox, za koristan post:
emil_1961 (16.12.2011), milan8707 (09.12.2010)