Videti jedan post
Star 01.06.2007, 12:11   #36
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@kezo777

Prijatelju, to što si naveo u vezi MIDI filea da se od njega pravi super-style, da se s njega skine tekst (iako je poželjnije da ja skineš s MP3 ili orginala, jer nikad neznaš kako je MIDI file napravljen), ili ako si kako kažeš starter da ti pomogne da vidiš koje boje moraš upotrijebiti kod izrade performance OK. Pa čak i za samu vježbu, da sviraš uz njega dok ne naučiš pjesmu je OK. Ali doslovce me zaboli trbuh od same pomisli kad se sjetim da prvo kad neki novak dođe ovdje na site i od prve zatraži "Trebam hitno DOBAR midi file od toga i toga za tu i tu pjesmu". Ma dođe da ga odmah lagano odpilim odavde. Ipak se suzdržavam jer ovaj site je vlasništvo našeg cijenjenog kolege Miodraga i Vaxtera, pa na njima je odluka oko samog članstva. Ja osobno koliko puta prekidam svoj svakodnevni posao i skoknem na par sati na naš forum samo da provjerim ima li kakav kolega koji je zapeo u probleme. Ako je taj problem u vezi klavijature, styla, boje, sampla potrudit ću se maksimalno da mu pomognem, i takvima treba svi da pomažemo. Evo prijmerice kolega Enva hitno treba sampl vriska žena za jednu Fazlijinu pjesmu. Na žalost nemam taj sampl. Da ga imam odmah bi mu poslao. Ali upit stoji već 2 dana, i nitko da mu se je ponudio za pomoć, ili da ga je barem uputio na nekoga tko ima traženi materijal. Ali kad se radi o MIDI fileovima onda vas je na toj temi odmah 50. Osobno, takvima ne pomažem, pa baš i da imam taj MIDI file. Jednom sam ovdje tražio MIDI file od Jasmina Stavrosa za pjesmu - Neka je šarala. U biti trebao sam style, no kako volim sam raditi svoj Super Style tada volim da imam orginal file od kojeg ću ga napraviti. Svakom ću dati 1.000 Eura koji nađe ijedan MIDI file na ikojem HDD od mojih aranžera. Sve MIDI-je koje imam su u PC-u kao poddirektorij na EMC Styleworksu i KAT2000, od kojih pravim super style. I kad napravim ritam, ja taj MIDI file brišem iz PC-a jer mi više ne treba. A obično su to MIDI fileovi koji su napravljeni od više ritmova, ili malo kompliciranije stvari. Pjesme u Rumbi, Estamu, Valceru i sl pizdarijama uopće nit ne stavljam na komp.
Stoga zagovaram projekt da se odavde skinu MIDI fileovi, ili da stoje do trenutka kad se napravi super style za tu pjesmu. Kad se style napravi i zakaći u download centar, tada se MIDI file od te pjesme zauvijek briše s ove stranice. A da nebi bilo zloupotrebe da bi neki samo radili, a drugi skidali predlažem da se stavi pristup u stilu koliko si dao - toliko češ uzeti. Sad čete se vi početnici pobuniti, ali bez uvrede, niste ni zaslužili dok nešto ne znate da budete u timu SUPER člana. Zato učite i pitajte, sigurno čemo vam pokazati i naučiti vas. A s vremenom čete i sami ulaziti u "elitni" razred kad steknete iskustvo. Takav princip rada nas prati kroz čitav život. Nitko ne dobije direktorsko mjesto s osnovnom školom, Moraš učiti i stjecati iskustva, pa tek onda dođeš na položaj i dobiješ povlastice.
kreso je offline