Tema: Yamaha Modx
Videti jedan post
Star 18.10.2018, 16:53   #17
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 636
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probao sinoć klavijaturu. Dirka nije loša mada nisam nešto ni oduševljen sa njom ali to je malo subjektivno koja dirka kome odgovara. FM-X sinteza je vrhunska i ekstra zvuči i mogu se "čuda" s njom napraviti ko zna i voli čačkati. Fabričke preset boje mnogo dobro zvuče, lagana, kompaktna. Ima fabrički ugrađenu 1 gb ram za semplove.

Ponio pare da je kupim ali sam odustao zbog sledećih stvari:
- Kad napraviš tercu, i ako transponuješ sa ono shift+octave+/- pokvari tercu, nisam nigdje mogao naći u podešavanjima da to ispravim ( u tritonima je bilo ono pre midi i post midi), ali ako je transponuješ na utility i master transpose onda ne kvari. To mi je malo sporo za žive svirke, moraš ići na utility pa sacekas sekund dok otvori pa selektuješ na ekranu note shift pa onda sa dial pomjeras ili sa +/- tasterima. svaki put kad izadjes iz utilitija deselktuje se to sa transposera tako da moras svaki put da selektujes transpose na ekranu. Povezao midijem sa pa4x ne bi li kako uspio da saljem transpose sa pa4x na modx (kao što može sa kronosom) ali ništa.
- portamento vrhunski i masno zvuči na fmx bojama, međutim sa amw2 sempl sintezom niđe veze, tj. nema mono legato opciju pa retriguje sempl svaki put kad sviraš legato.
- kod user micro tuning skala, preko kojih pravim terce ne daje mi opciju za key (A, D, C... itd) kao što da kad koristiš neku arapsku skalu ili slično. tako da ako napraviš skalu za npr molsku tercu, nemaš opciju da istu skalu stavljaš za različite intonacije, a ima samo čini mi se 8 mjesta za user skale. Nadam se da će to ispraviti sa novim operativnim.
Ako ovo budu rješili sa operativnim sistemom zasigurno kupujem. San snova imati sempler sint plus fm-x sintezu u jednom sintu.
striphio je offline   Reply With Quote