Videti jedan post
Star 21.08.2017, 00:15   #26
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln Yamaha Montage

Kupio sam Montage pre nekoliko meseci...O klavijaturi mogu reći sve najbolje...
Zvuk je masivan i bogat (pre Montage sam imao dugo Fantom g6,Motif ES pa čujem razliku).
FM sinteza u kombinaciji sa semplovima i fabričkim bojama je pun pogodak.Semplove reprodukuje odlično i ne mulja ništa,sve se kristalno čuje.
Portamento je pravi portamento,baš kao na DX11.
Shvatite klavijaturu kao 3 u 1,imate FM+Fabričke zvukove+Sempler.

Ima i nekoliko mana...Napisaću u svoje ime;

Display je mali i mala su polja za pozivanje boja na display,i često se desi da u brzini pozovete boju koja je obično pored one koja vam treba.Tu je Kronos bolje rešen.
Takođe,boje se mogu pozivati i preko dugmadi u desnom uglu klavijature (princip kao na Motif serijama),ali mi se ni to me sviđa jer su dosta mali i tu mi je Fantom neprikosnoven sa ogromnim narandžastim gumenim padovima.
Dirka je malo žilavija u odnosu na Kronos i Fantom,ali vremenom uz malo druženja sa klavijaturom se čovek privikne.
Display je mogao biti kvalitetniji,primera radi,da bude kao na nekom tabletu.Ipak je to sprava preko 3.000€.

Prilkom uključivanja Montage,operativan je za rad za 15-ak sekundi,što je u velikoj prednosti u odnosu na Kronos.
Kućište je od crnog metala,fontovi su lepi i uočljivi,kontrast dugmadi za pozivanje boja se može odrediti u tri nivoa pozadinskog svetla,tako da nema potrebe za dodatnim svetlima i LED diodama u mračnim prostorijama.
Kvalitet celokupne klavijature je vrhunski.
Takođe,nema bug-ova.Uključi,podesi sebi set i sviraj.

Montage je sam po sebi ispred vremena,ali naravno,treba se dosta družiti sa njim i istraživati ga,jer zaista mnogo nudi,i treba to definitivno iskoristiti.



Dirke 9/10
Display 7/10
Kućište 10/10
Operativnost 10/10
Zvuk 10/10
Memorija 8/10 (s’obzirom na cenu,i na to da smo u 2017,trebali su dati bar 3GB)
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote