Videti jedan post
Star 08.02.2017, 00:03   #23
nordstage
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nordstage ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poštovani...
Novi sam na ovom cjenjenom forumu,pa da i ja kažem par rijeći o yamaha montage.
Imao sam gotovo sve motife od običnog,preko es,xs,i na kraju xf..dvoumio sam se kad je montage izašao,ponajprije jer sam po netu pročitao da ne čita performance mod...hmm..nije mi baš leglo to jer sam na xf imao složen set od nekih 300tinjak kombinacija za glazbu koju ja sviram,uglavnom pop,rock,funky,naravno bilo je tu i nešto domaće zabavne i narodne glazbe gdje treba pokoja harmonika,tamburica,ili buzuki..nebitno.
Ukazala mi se prilika da ga dobijem znatno poboljnije nego su se kretale cijene,i naravno uzeo sam montage,spojio ga doma do xf,jedan do drugog.
Na prvu mi je montage zvučao malo svemirski,naravno tvornički preseti su takvi na svim klaviaturama,i roland,i korg,i kurzweil..
Ubacio sam voice set iz xf u montage,i na prvu mi je leglo sve kako treba...
Daklem..montage je uz xf na isti sound zvuka izlazio konkrektnije,punije.
Tvornički zvukovi,ima ih pregršt,i korisnih,i dosta nekorisnih za naše podneblje rade bolje nego na motifu,bolje simulacije hammonda,bolja brass sekcija,pad,lead,klaviri,uglavnom sve je bolje na montage za nekih 30%.
Organizacija samog sučelja ekrana je znatno bolja,i sve je bolje vidljivo,u performance,i live modu.Montage nema voice zasebno,već je smešten u performance.Samo programiranje,podjela i štelovanje kombinacija je pačji kašalj,veooma jednostavno.Ekran osjetljiv na dodir dobre rezolucije brzog odaziva,i ono najbitnije,ne kasni zvuk kod prebacivanja iz zvuka u zvuk.
Montage ima 8 zona za splitiranje,a xf 4 zone,tu su napredovli
Neki soundovi se sastoje od 16 layer zona,na xf 8.Ima tu još puno toga ali mi se sad trenutno neda pisati...Ako ste u nedoumici dali preći sa xf na montage,moj odgovor je da,ako koristite pregršt soundova,i ćelite jednostavnost i kvalitet zvuka.Ako koristite bass i kontru,nema potrebe za time.
U globalu montage je nekih 40% jaći i bolji stroj od bilo kojeg motifa,ako gledamo globalno,funkcionalno,i tehnološki.
nordstage je offline   Reply With Quote