Videti jedan post
Star 21.01.2021, 02:02   #2
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav za sve kolege. Ja bi dao samo komentar na ovu temu, da je to u sustini dobra zamisao jer muzika i njeno izvodjenje i treba i mora da bude uvrstena u jednu vrstu profesionalnog opredeljenja... nebitno koji pravac muzike je u pitanju, i koliko je to vredno u smislu umetnosti. Svaka roba ima svoga kupca. Koliko je to ozbiljna tema i koliko ozbiljno treba da se shvati pokazalo se od prosle godine i traje i dan danas. Da pogledamo samo prostor bivse ex yu, ispostavilo se da ima mnogo ljudi koji bukvalno zive samo od muzike, kojima je to potiv, zanat, profesija, i koji su u tim vodama plivali odlicno i uspevali da izdrzavaju porodice i da imaju koliko-toliko pristojan zivot. Od prosle godine, kada je sve krenulo nizbrdo citiracu jednog kolegu "odjednom su muzicari postali problem za celokupno drustvo i okarakterisani kao paraziti kojima je bilo lepo dok su narodu uzimali pare, a sad se bune i traze svoja prava" Pod 1, mi nikome nista nismo na silu uzeli ni ukrali, nego zaradili, uglavnom krvavim radom i trudom koji se na kraju isplatio, a pod 2: bar moj subjektivni osecaj je takav da je sve ovo nametnuto ljudima na silu, i da se niko od obicnih ljudi nista tu nije pitao, nego smo morali prihvatiti stanje stvari takvo kakvo jeste. Kao sto su mnoge profesije potonule, tako je i ova nasa trenutno nazalost suvisna. To nas dovodi do sustine stvari: da su ljudi koji rade po nekim firmama koje sada stagniraju imaju neka prava i dobijaju neke naknade na konto ove situacije jer je drzava stala iza njih, a sto se muzicara i estrade tice tu je mnogo lose sve reseno, mnogo je bilo divljih udruzenja koja su stitila clanove estrade, i preko kojih smo mogli ostvariti neka osnovna prava... ljudi su se opekli, i izgubili poverenje u te organizacije, i zbog toga se desava ovo sto se desava. I bas zbog toga treba da se sve uvede u neke legalne okvire da bi svaki clan estrade znao da ima neku zastitu i kome da se obrati u slucaju nekog problema. Naravno tu ne ubrajsm kolege koji pored muzike imaju i legalan posao (jedan sam od takvih), to je prica za sebe. Eto, malo sam se raspisao, ali mislim da ste shvatili sta sam hteo reci 😆😆
yamahapassion je offline   Reply With Quote