Videti jedan post
Star 13.12.2022, 15:07   #6
Decko sa sela
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2022
Mjesto: Badnjevac
Postovi: 10
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Muzika
Decko sa sela ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka kutija je usmerena koliko joj horna i konstrukcija kutije dozvoljavaju. I nijedna se ne cuje iza, vec cujemo zvuk koji se odbija. Kada bi se kutije cule jasno iza, monitori ne bi postojali, zar ne kolega. I zasto ne dodadoste srednje tonove na mixeti, kad ih nema ? ✌️😊
Elem, moje je misljenje, da su to odlicne kutije. DBR kao budzet verzija i najslabija po svim karakteristikama, ali nikako sa losim soundom, zatim DXR, pa DZR, koji je Flagship serije i na kraju nesto starija DSR, koje se meni najvise svidjaju, pored DZR. Uopsteno - kutije su jake, posebno DSR i DZR, ja ne znam da li sam u zivotu cuo jace kutije, osim sistema na koncertima i festivalima. Imaju izrazene visoke, kako da kazem, malo su ostre na prvu. Bas je zaista jak, pun mocan, moze se raditi na ove dve, moje omiljene, bez bina lagano. Kada se to sve lepo nastela na mixeru, to je vrhunski zvuk za mene. Horna svira nisko, spustena mislim na 700-800 Hz kod DSR i DZR, meni je to najbolja kombinacija dvosistemskih kutija ( zbog toga bacaju zvuk veoma daleko i za pevanje su odlicne, barem meni ). Tako je skretnica spustena i na RCF 732, 745 i HD seriji, za mene je, sto se tice zvuka, to vrh kombinacija. Ostalo se sve sredi EQ. Ja nikako ne bih rekao da su prigusene, da im fali nesto, bas su otvorene max, ostre sa preciznim basom, koji bogami gruva. Kada bih morao jednom recju da opisem DSR i DZR - jake. Snage ima na pretek. A da, i nema izoblicenja zvuka na 100% snage, linearne do kraja, ali to zavisi i od drugih parametara.

Promijenjeno od Decko sa sela (13.12.2022 u 15:09 sati)
Decko sa sela je offline   Reply With Quote