Videti jedan post
Star 21.12.2016, 02:09   #131
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, ovo s pohranama postavki mixera je prilično "pojmovno razgranato" pa lako dođe do konfuzije.
Možemo raditi pohranu na više razina. Od najniže, recimo jednog efekta (*.efx), pa onda jednog cijelog kanala (*.chn) sve do sveukupne postave mixera u tkz. Scenu (*.scn). Ove se postavke spremaju na računalo/tablet i to je osnovna razlika u odnosu na SNAPSHOTS.
SNAPSHOTS je identičan kao SCENA samo što se njeni podaci spremaju u sami uređaj, tj. box. Možemo napraviti takvih 64 SNAPSHOTS.

Još je preostao SHOW kao pojam. On služi da bismo u njega mogli pohraniti više scena. Dakle, on je viša razina od SCENE i evo primjera kako ga iskoristiti. Recimo da se s istim ozvučenjem tijekom večeri radi više bendova. Za svaki bend kreiramo po jedan "SHOW BAND1" i u njega pohranjujemo više scena koje su nam potrebne za svaki bend pojedinačno. Kada se bend promijeni, pozovemo njihov "SHOW BAND2" i opet imamo nove scene prilagođene tom bendu.

He he he, sad će si netko misliti, što su ga tako iskomplicirali. Mogli su to i jednostavnije. Jesu, kako da nisu. Mogli su staviti samo jednu scenu koja će se pokretati prilikom paljenja i da se zove 5-55.

Pita me neki dan prijatelj da mu objasnim kako da podesi X-air da mu radi dobro. Nema za to čarobne formule. Toliko je sitnih detalja u igri i svaki potez koji se radi nasumce i bez znanja čemu stvarno služi, gotovo sigurno dovodi do problema i lošijeg sounda od onog što očekujemo.

Drago mi je da se @dmmacak ponovio s mixerom i još mi je draže da mu se sviđa ono što je njime dobio. Mislim da odlučujuću ulogu u tome ima i razina znanja koju macak ima, a koja ja neophodna da se iz ove male i moćne spravice izvuče maximum.

E da, ako ponekad koristiš i mobilnu varijantu za kontrolu mixera, pored oficijelnog softwarea probaj i "Mixing Station X Air" aplikaciju. Postoji testna varijanta koja je free, a za punu trba nadoplatiti nešto manje od 10 eura. Meni je mngo bolja i preglednija, prvenstveno zbog toga jer se rotira u odnosu na položaj ekrana pa dobivamo mnogo duže potenciometre.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
dmmacak (21.12.2016)