Videti jedan post
Star 18.08.2016, 11:32   #178
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako pratite temu, primjetit ćete da neki članovi preferiraju Cubase za editiranje Styla. U više navrata sam istaknuo da to nije dobro rješenje, a sada bih (ponovo) naveo razloge zbog čega je tako. Cubase je odličan software kojim možemo lijepo uređivati MIDI podatke. Osnova Styla su upravo ti MIDI podaci ali isto tako znamo da bi Style dobro funkcionirao, neophodni su ispravni CASM podaci. I tu leži osnovni problem kod Cubase programa. Ako Style unesemo direktno (napravimo import) u Cubase, obradimo ga i pohranimo promjene u novi Style, svi CASM podaci koji su se nalazili u izvornom Stylu će nestati. Da bi Style ponovo osposobili potrebne su intervencije i novi unos CASM podataka. To je složen postupak za koji je potrebno poprilično znanja. Prije 5-6 godina je bila praksa da se CASM iz izvornog Styla izdvoji kao poseban fajl i nakon obrade vrati nazad. Tada je to bilo dobro i ujedno jedino rješenje ali ono se odnosilo samo na Stylove koji imaju SFF1 strukturu. Dakle, samo stariji modeli Yamahinih aranžera. Pored toga, moje iskustvo je pokazalo da se prilikom ovakvog izdvajanja CASM-a Style nije radio isto kao izvorni i da su bile potrebne dodatne intervencije.
Pojavom SFF2 formata stvari su se malo iskomplicirale. Na sreću, problemi s CASM strukturom prilikom obrade Styla su ubrzo riješeni na elegantan način korištenjem free programa MixMaster. Obrada u istom ne narušavala CASM strukturu kod SFF2. Tim više, MixMaster može poslužiti i kao "most" preko kojeg Style prebacujemo u neki MIDI editor, obrađujemo ga i vraćamo nazad u MixMaster. I sada se vraćamo na problem Cubase softwarea. Iz MixMastera je tako moguće prebaciti Style u Sonar ili XGWorks ali transfer u Cubase nije moguć.
Dakle, moja je preporuka da se zbog navedenih razloga izbjegava obrade Styla Cubase programom.



Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
qiqone (30.11.2017)