Videti jedan post
Star 04.12.2023, 09:34   #10
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svatko ima svoj način a "profesionalno" složeno je jako rastezljiv pojam i moje "profesionalno" složeno vjerojatno mnogima nema veze s mozgom i obrnuto pa tu možemo raspravljat do ujutro... Ja recimo dosad nisam imao terce ni samplove niti expansion packove. Sama organizacija će sigurno prestati biti jednostavna kao dosad. Imao sam dosad brdo stilova u .sty formatu a boje sve fabričke. S910 ni ne dozvoljava puno više od toga. Svaki ritam kojeg koristim ima isti OTS i 4 različite boje,po mom nekom ukusu najuniverzalnije sa skoro svaku pjesmu. Zatreba li, imao sam i još imam 8 registracija gdje nema ritmova nego 8 boja specifičnih za neke pjesme i znao sam ih napamet i jednim klikom eto saksofona za sjećam se prvog poljupca bla bla...
U tabletu imam cijele pjesme tj. tekstove ali i mikseve i na hrpi 50 pjesama u jednome koje idu u jedan ritam i onda u jednom rock ritmu nađeš štajaznam jorgovane,željo moja,tuga ti i ja itd... samo tempo mijenjam,tonalitet i boju... Mikseve s dobrim pjesmama prodajem tako glatko da znam po 45 minuta svirat isti ritam a da nije dosadno. Pratim publiku i vidim da pali,čim dosadi a ne dešava se često,sječem i okrećem.... Ja brat bratu sviram 10 ritmova cijelu večer i više mi ni ne treba. Istina,imam stilova za samo jednu pjesmu,odsviram cijelu i ćao ali mikseve lako prodaš kad je ekipa zagrijana. Svi stilovi su mi u useru i brzo ih pozivam,koju god pjesmu da naruce ja iste sekunde znam s kojim ritmom ona ide,neke iz 3 ritma mogu svirat jer su zahvalne za to itd...
Uglavnom,mišljenja sam da od trpanja količine nema ništa. Tko koristi 100 boja i 100 ritmova taj je za mene za kod doktora [emoji16] Naš trud i muka oko slaganja svega toga se u kafani ni ne cijeni puno pa sam i tu dugnuo nogu s gasa malo jer te neke detalje može skužit nas 10 s foruma i možda jedna osoba od njih 100 koja dođe poslušat tvoju svirku. Istina,ne smije to bit rogobatno i istovareno samo da se odsvira i pokupi pare ali preveliko detaljiziranje i silovanje npr. nekog teškog sola da bi ga čuo netko koga boli ona stvar i ne kuži ništa nema prevelik smisao... Jedan nivo korektno odsviranog je dovoljan skroz.
Po meni,treba imat max 30-40 ritmova,20 boja i amen,nema potrebe po mom mišljenju prekrcavat čak i ako cijelu svirku sviramo kompletne pjesme, svaka se može odsvirat s jednim od tih ritmova.
Malo jesam sišao s teme u neku strategiju svirke i psihoanalizu klijentele ali više s organizacijske strane tih materijala u klavijaturi pa ne zamjerite. Ovakva vrsta posla zahtjeva i da se nekad malo i uđe "u glavu" onima koji nas stvarno slušaju dok sviramo ali i onima koji su došli popit 20 piva i boli ih uvo.
Šlag na kraju, sinoć sam naručio SX900 i čekam da stigne a onda ste na*ebali. [emoji16]
Over and out. [emoji41]


Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
Dodato:
Stigla.
Pola sata sam je cackao i to je to,s vremenom sam nikakav pa kad stignem stignem. Zvuk mi je puno ostriji nego po youtubeu sta sam slusao a uzivo je ugodno al preostro. Mnogo srednjih i visokih za moj ukus u odnosu na s910. Nabiknut cu se al puno mi suska sve...
Protrcao sam kroz pop/rock i naisao u nekoliko stilova svirajuci zvukove iz ots da su boje dosta tise od ritma. Ne vjerujem da mi je uho pokvareno.
Kako upadam u jednu grupu ponekad,spominjao sam vec,i tamo sam prisiljen neke midi fajlove pustati. Jako je neprakticno na sx900 doci do njih. Nadam se da cu uspjet kroz assignable dugmad doci blize. Bit ce borba al polako. 23. cu vjv s s910 na svirku kako zasad stvari stoje. Jbg,naviko sam na s910 i sad ide adaptacija. Sta bi bilo da sam korga svirao....

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Promijenjeno od smuchac (10.12.2023 u 21:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
smuchac je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, smuchac, za koristan post:
nikadvisekorg (22.12.2023), Vlado (04.12.2023)