Videti jedan post
Star 09.05.2016, 01:05   #67
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zanimaju me iskustva forumasa sa novijim digitalnim mixerima.

Trebalo bi da je novija masina,da je kompaktno,broj kanala ne mora da bude velik.......8 kanala moze proci......a od viska glava ne boli

Rad sa digitalnim mixerima mi nije nepoznat......yamaha 01v,01v96,roland vm3100pro...na to sam radio najcesce od digitalnih.....to su malo stariji mixeri.

1. presonus........u pocetku je bila nekakva pomama za njima......ja nikad nisam bio odusevljen .......doduse nisam ni radio puno na to da bi se bolje upoznao......ali sam primijetio i da su ona odusevljenja utihnula poslije svega......model 16.0.2. kosta nov oko 950€....na prvu nam je mana sto nije kompaktan kao neki drugi

2. Razni mixeri koji ne mogu radit bez tablet/ipad ..........mackie dl 806 (500-600€)......behringer x air(300-350€)....rcf m18(600-650€).........prednost je sto su kompaktni pogotovo x air i m18........kakve prednosti imaju jedni nad drugima.........x air ima odlicnu cijenu........ali cesto spominjani problem sa wifi nam nije bas prihvatljiv......ko je medju njima bolji u cemu.

3. Ponajvise nas privlaci QSC TOUCHMIX 8 (800-100€)........zato sto ima svoj fixni display pa nismo obavezno nosit tablet i razmisljat o wifi konekciji i stanju baterije ....ali ima wifi ukoliko neko ima potrebu..........moj drug ga ima (16 kanala) pa sam ga malo uspio isprobat i cini se da radi super zvucno.......sve je prilicno jednostavno.....4 efekta lexicon....puno auxa,eq odlican,te snimanje na usb stik,ovo ono......jedina zamjerka sto su mogli stavit i malo bolji display........ovaj display nije kao na tabletima i mobitelima da reaguje i na najmanji dodir......nego kao ono malo pritisnut treba........malo bezze s obzirom da i jeftini danasnji mobiteli imaju bolji display.

Ako ima i neki drugi prijedlog a da je slicna prica ovoj.
Najbitnije u svemu tome je da vokal radi sto bolje......predpojacala......posto pa3x ima toliko alata da mixer i nije neophodno da ima toliko .........najcesce se radi na kv2 ex sistem i putuje se stalno pa zbog toga je i kompaktnost bitna stavka.

Kad je u pitanju cijena behringer cini mi se vodi u tome.......cini se super sto sve ima unutra.......ali ta stabilnost konekcije i nosanje tableta malo odbijaju.

Od svih ovih navedenih ja samo poznajem donekle taj QSC......tako da me najvise zanimaju usporedbe drugih mixera sa QSC om.

Soundcraft se cini super ali cijena je malo povelika

Unaprijed hvala na svemu .
ella 85 je offline   Reply With Quote