Videti jedan post
Star 29.12.2008, 09:58   #394
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard khm....

Probaj to shvatiti ovako!Ti jednostavno nemas problem sa parametrima!Nego imas problem sto si kupio losu klavijaturu.Znaci nemoj uopste juriti parametre (osim sto mozes da probas da u svoj set ucitas druge parametre tako sto ucitas fangsys.svd ((kopiraj taj fajl u svoj set iz seta koji radi pa probaj da ucitas svoj set sa tim tudjinom (((tudjim fajlom fangsys.svd))) )) ).Tako da parametre nemoj juriti nego probaj sad kad si na dobrom putu da palis i gasis portamento tj. da mu smanjis portamento pa recimo da iskljucis to sto si nastelovao na Knob 4 i tako redom pali gasi dok ne dobijes to sto hoces.A potrudi se da dodjes u stadijum da ti na POLY bojama nema portamenta a na mono gde je inace nastelovan portamento ima ali u vecoj kolicini nego sto bi trebalo (zbog Knob 4 upaljene funkcije)e tad ces mozda uspeti da ukljucivanjem i isklucivanjem kolicine portamenta na Knob-u 4 dobijes default varijantu.Ako ti je za utehu ponovicu ti jos jednom da sam ja za stelovanje kolicine portamenta jednom prilikom odredio D BEAM i cim sam ga prvi put mrdnuo tu vise nije bilo spasa.Cela klavijatura je imala los portamento.Jedva sam povratio klavijaturu.Od tad ne palim D BEAM niti bilo gde stelujem portamento osim u patch editu i naravno sve radi vrh.Da si blize sredili bi to.Glupo je da sad ja upropascavam svoju klavijaturu da bi otkrio kako sam je porpravio pa da ti javljam(jer se bojim da necu moci da je vratim a kod mene je portamento kljucni faktor u sviranju odredjenih stilova muzike)!Ali mogu mozda da ti pomognem tako sto ces mi poslati set pa da ja ucitam u svoju klavijaturu pa da ti popravim portamento i da ti tako popravljen set SAVE AS-ujem i vratim.Jedino ti tako mogu pomoci!Ili ako hoces da ti postavim pitanje na Roland Clan Forumu posto vidim da ti je engleski problem jer si se par puta na istom mestu zalio.Mozda ti neko odande pomogne mada ne bih rekao da je iko imao taj isti problem,ti i ja smo jedinstveni slucajevi!Mada ja sam imao slicnih problema sa Korgom Pa1x s tim sto nije bio u pitanju portamento.Tu imaju neke fore sa katancima i slicno ide sve po principu sta je starije kokoska ili jaje!Tako da znas da je u tvom slucaju starije jaje umesto sto bi trebala biti kokoska ili je mozda obrnuto nisam ni ja siguran ali sam siguran jedno.Da bi vratio klavijaturu na default stanje moras da se vracas istim putem kojim si se i uvalio u problem.A samo ti znas kako si do toga dosao.Znaci moras ubiti jaje ako mislis da ti se ne pojavi malo pile,ili da ubjes kokosku ako ne zelis da jedes jaja.
P.S. Jesi ti menjao O.S u O.S. 1.20?
Mozda bi mogao da mi posaljes Project bez semplova da ih obrises pa da kad ti ja vratim set da ih IMPORTUJES na IMPORT AUDIO i da snimis na SAVE ALL pa SAVE AS tako mi ne bi slao ceo set!(lakse je za slanje preko mail-a,manje je)a sve bi ti na posletku radilo!
bandza je offline   Reply With Quote