Videti jedan post
Star 02.12.2005, 02:49   #3
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Postovani Tomo

Ne zanm odakle se javljate, ali pretpostavljam da niste iz Srbije ili Crne Gore, cim ste platili harmoniku 6000 EUR. Ja sam neko ko prilicno dobro poznaje harmonike-izmedju ostalog i zbog toga sto imam pristup jednom servisu za harmonike i stalno sam u toku. Pitate koja je harmonika dobra? Na zalost, ove koje se prave u poslednjih 10-tak godina nisu bas sjajne. Vise se ne radi da traje nego da bude sto jeftinije u proizvodnji a sto skuplje u prodaji! Ja sam sviraovrhunske harmonike o kojima neki mogu samo da sanjaju i zato mogu da pricam o kvalitetu, Imao sam i SetimioSoprani i to jednu od najboljih na Balkanu (a to znaci verovatno i na svetu), Svirao sam i Guerini, a i Dalape. Imao sam i harmoniku koja je po porudzbini radjena za mene u Italiji...
Ako hocete dobru harmoniku-kupite sto stariju harmoniku. Najbolje ja da bude starija od 20, a jos bolje 35-40 godina stara. Tada su radjene serije koje danas ni jedna firma ne radi i takvo nesto skoro da vise i ne mozete da kupite. Mada, ako izdvojite OGROMNU sumu novca-verovatno da ce svaka firma da Vam uradi "pristojnu" harmoniku.
Problem je u tome sto najveci broj muzicara ne zna mnogo o tome sta treba gledati na harmonikama i zati ih je lako prevariti. Vi vidite novu, lepu harmniku, mozda cak i solidno svira i neko Vam, uzme npr 6000 EUR. Ali da li je stvarno dobra videce se tek posle dosta svirke kada pocnu da se eventualno javljaju neki problemi.
Da Vas ne gnjavim vise-poenta je u tome da za duplo manje para u Srbiji mozete da kupite harmoniku kojoj ne mogu da pridju ni najelitnije harmonike koje se prodaju po evropskim metrpolama.Bas tako-za 3000 EUR mozete dobiti Guerini superior 2 ili 3 koje sviraju NEUPOREDIVO bolje od bilo kog Presidenta ORO ili ELEGANT, a koji se inace prodaju po astronomskim ciframa. Ja ovo ne tvrdim proizvoljno vec to mogu uvek prakticno i da dokazem. E sada, stvar se menja ako ste Vi kupili Dalape Supermaestro staru bar 20 gorina ( mada ste je opet PRESKUPO platili jer se ovde VRHUNSKA supermaestro i to ORIGINALNA moze naci za duplo manje.
Za detaljnije informacije mi se slobodno javite na mail midifajl@yahoo.com
gorpet je offline   Reply With Quote