Videti jedan post
Star 14.07.2022, 10:37   #12
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 381
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Rudiiiii Pokaži Post
... do Rolanda je, a mozda i do majstora Mislim da je zadnji Roland koji je dobro zvucao 'out the box' VA7, gdje je backwards kompatibilnost ocuvana 100% a onda sa G70 pocinje katastrofa. Negdje sam procitao da se VA7 nije dobro prodao iako je imao neke dobre ideje ali zato su neke ideje sa G1000 iz bogtepito kojeg razloga ukinute i tako u krug. Bilo je tu dosta nekorektno semplovanovih instrumenata, pogotovo bubnjeva sto je davalo gle cuda, dobar efekat. Konkurencija je onda udarila sa multi-layers i tu se Roland nije mogao nositi iako mislim da aranzeru nije mjesto u studiju ali nije zakonom zabranjeno
Na Va7 si morao ulaziti u menü da izabereš varijaciju. Eto, jedna od ludih ideja Rolanda. Totalno neupotrebljiv Variphrase, 126 usera, 2 Uppera, nikakav sound edit. Tvornički ritmovi za pop / zabavnu glazbu: preskromno. Za svojedobno flagship klavijaturu, premalo je davala. Ja sam je imao, svirao podosta godina - čovjek navikne na sve ali kad sam kupio Tyros 2, to je jednostavno neusporedivo. Bez straha bih i dan danas mogao raditi na njoj, dok mi je nezamislivo raditi na Va7. Mozda da sam kolekcionar, da je upalim par puta na godinu... Ni to...
Kad sad tako razmisljam, smatram da je cak psr1500 nudila puno više od Va7. Dovoljno usporediti prema specifikacijama koliko koja nudi zip vs USB/MC card...
Ali s obzirom da je barem u našem kraju Roland imao primat vezano uz aranžere, kolege su još neko vrijeme koristile Rolandove mašine.

Promijenjeno od Alen P (14.07.2022 u 10:48 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote