Videti jedan post
Star 03.01.2018, 16:37   #15
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jako zanimljiva tema, hvala Tiho na ulozenom vremenu. Nadam se da cemo jos od tebe imati ovih direktnih uporedjivanja ove trenutno dve najskuplje aranzerske klavijature.
Ono sto mene najvise interesuje koje su to dirketne razlike u operativnosti, koja klavijatura pruza vise u finom poliranju zvuka, u postprodukciji ritma na primer. Koliko je koja pristupacna sa najvaznijim funkcijama koje su nam potrebne na samom nastupu.
Sledece sto je jako vazno je zvuk na output-u. Objektivno uporedjivanje slicnih fabrickih i user ritmova kvalitetnim usnimkom ali preko outputa u neku zvucnu kartu, u wav formatu, bez sminke i kasnije dorade. Wav snimak Pa4x i Genos, slicne teme jedna pored druge.

@viktor011
Zanimljiva konstatacija sa terena, ovo je jedna od jako korisnih informacija i hvala na tome.
Dzaba sve ako ton nije kako treba na kraju. A taj "gazda" lokala ne mora da bude muzicki producent da primeti da je Genos zvucno daleko bolji (u ovom slucaju), dovoljno je to sto je on primetio, jer je on jedan obican slusaoc a takvim ljudima mi muzicari sviramo.
Ma sta god mi tripovali da ce tamo nekog da odusevi, slusaoci su ti koji procenjuju i za koga se svira a to je uglavnom obican narod koji muziku gleda "globalno". Imajte to u vidu.
A oko zvuka bih rekao nesto kao: Dzabe odlicne mogucnosti kompjutera ako na kraju imamo crno beli monitor koji treba da prikaze fenomenalnu igricu koju taj kompjuter projektuje. Ili u ovom slucaju (zvuk) losu zvucnu kartu na kraju.
Da se razumemo, ja ne tvrdim da je ovo ili ono bolje. Nemam pojma. To je ono sto bih upravo zeleo da saznam, zato se i ukljucujem u temu sa nadom da ce Tiho uspeti da nam usnimi takva poredjenja jer jedino on ima obe sprave i strucnosti u svetu muzike da ovaj test realno i bez favorizovanja obavi.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
sinisa (04.01.2018)