Videti jedan post
Star 05.04.2009, 13:40   #4
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Makso68, ja to razumem i za to sam apsolutno!!..ono sto nisam ubacio u pricu je to da ce oni koji zele da aplikuju za dozvolu morati da prodju komisiju...sve bi to opet bilo lepo da ovo nije srbija i da para vrti gde burgija nece...a i stricevi, tetke, mame, tate...znas vec na sta mislim...inace studiram medicinu i znam kakva je frka u lekarskoj komori oko licenca...sve u cilju uzimanja para...!!! Problem je sto nasa drzava kada pokusava da sprovede neki kopirani zakon jer sami ne znaju da smisle ono sto je za nase uslove i podneblje realno praktikuje samo onaj deo oko naplate tj, sto njima odgovara da bi im troskovi bili sto manji a zarada veca.... Navodno ces morati na komisiji da dokazes tj demonstriras da imas SLUHA!!! ok ali u statutu udruzenja estradnih umetnika stoji da u to udruzenje moze da se uclani svako ko se na neki nacin bavi scenom...od izvodjaca do cistacice! Takodje svi dobro znamo da kada bi to udruzenje odgovaralo za svoje clanove i postupke davno bilo ugaseno...sto zbog javnog ponasanja, sto zbog plagijata sto je mnogo veci problem. I sami znamo da neke pesme postoje i izvode se u 2-3 razlicite verzije i jezika! Sve je to posledica sto niko iz tog udruzeja ne odgovara nikom visem! Cast onom vremenu o kome ti pricas..predpostavljam da si 68 god..cale mi je 64 a mama 67 pa bi fakticki otac mogao da mi budes, ali izmedju 70tih i 90tih narodna muzika je bila jedina vrsta muzike u kojoj nije bilo plagijata...krs pesma ali je original...vec u drugim granama...samo da pomenem Bregovica...pokrao je svu tursku i grcku starogracku muziku koju je nasao i jos je nastupao u grckoj sa grckim pevacima...a sada je narodna muzika prepuna plagijata!!! I sto je najgore moje i mladje generacije to upijaju ko sundjeri... U mesto da to samoustoliceno udruzenje vodi racuna o tim stvarima oni gledaju kako ce da oprezuju svaki ton koji otpevas na svirci... A i kad bi hteli da izdate abum...za 2 dana od izdavanja a mozda i pre vase bi se pesme nasle kodulicnih prodavaca i na internet stranama to je jos jedan vid kradje od ESTRADNIH UMETNIKA...
Ova prica koju je pomenuo kolega iz MK opet sa jedne strane jeste a sa jedne nije realna...mislim na broj clanova i restrikcije i propise na tu temu... Ja sam skroz odustao od svirke PEVAC-KLAVIJATURA i napravio sam bend od 6 clanova..Bubnjar, Klavijatura(bas-kontra-tepih), Klavijatura(solo), gitara, pevacica i pevac...sasvim obecavajuce za sve vrste svirki....od kluba do svadbe,ali mora da se radi!!!

Jednostavno se neko u nasoj drzavi setio da muzicari nisu DOVOLJNO oporezovani! Pa sad ajde i njih da oderemo! Tom logikom svaki bend bi trebao da se registruje kao firma (pausalna) tj da placa mesecni porez itd sto nije iskljuceno da ce biti kako su krenuli...cale mi je autoprevoznik pa znam za pricu... Ali to onda nosi i odredjene beneficije! Npr. : Kad kupujete nov instrument ili nesto od opreme duzni su da vam povrate PDV jer vam je to osnovno sredstvo za rad, imali bi pravo na kredit u banci za nabavku opreme, put i sl...
doktor87 je offline   Reply With Quote