Videti jedan post
Star 02.11.2013, 00:16   #62
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zoricd Pokaži Post
Steta sto se vise ljudi ne interesuje za ovakve stvari...
Steta jeste ali ovo sve zahtjeva posebno visoko-skolsko obrazovanje odnosno, studij koji se bavi iskljucivo sound dizajnom na najvisem strucnom i naucnom nivou. Ne moraju svi u muzickoj bransi bas ovim da se bave jer ta muzicka bransa je vrlo "razudjena", tako da ima mjesta za svakog ko ima zelju da se, na bilo koji nacin, bavi muzikom. Od sviranja, pjevanja, preko teorije i istorije muzike, medija, mixa, pa do sound dizajna. Oblast jeste interesantna i izazovna ali i veoma komplikovana, pa mozda to i odbija ljude od nje. Cak i na zapadu je broj studenata na akademijama za sound dizajn prilicno mali. Nije mi poznato da li na Balkanu postoji fakultet za sound dizajn ili bar nesto slicno, u okviru muzickih akademija. Mladi ljudi se uglavnom odlucuju za audio inzinjering ili medijski dizajn jer je i perspektiva dosta bolja, a i sam studij nesto laksi i primamljiviji jer se vecinom odvija u studijskom okruzenju. Sound Design je prije svega, veoma mnogo fizike i matematike, zatim tehnologije muzickih instrumenata, kako realnih, tako i elektronskih (bilo hardverskih, bilo softverskih), a onda uz sve to i nista manje muzicke umjetnosti u pravom smislu te rijeci jer samo detaljno poznavanje svega nabrojanog je preduslov za kasniji uspjeh u sound dizajnu.

Promijenjeno od tranzit (02.11.2013 u 00:20 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote