Videti jedan post
Star 11.04.2013, 15:55   #27
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I sam sam imao problema s time dok nismo sav repertoar stavio u pjesmaricu. Napisao sam program u Excelu i pomoču VBA nešto slično Songbooku (sa filterima i raznim postavkama oko grupiranja). najobičnija lista koja preko multi linka (CTRL+K) bira selektiranu pjesmu iz foldera.
Na pauzi mu odrediš koji tip pjesma se dalje svira (vrsta, tempo, tonalitet) i izgrupira ti za prvu ruku 20-30 pjesama podobnih da nastaviš. Jedan preko miša kontrolira Lap-Top i bira repertoar, a još na Lap-Top imamo spojedna 2 manja LCD monitora na stalcima za note, tako da je u svakom momentu na ekranu prikazan tekst aktualne pjesme (koja se svira), a ispod pjesme popis mogučih pjesama s kojima čemo nastaviti, naravno kad se iduća stvar odabere (stoji osjenčana u pripremi), treba samo kliknuti na nju i otvara se idući tekst pjesme koju odmah svi znaju i vide na svom ekranu. Obično u desnom gornjem čošku svakog teksta imam definiran tonalitet (dur/mol), naziv styla i tempo, a kad kad i broj performance ili redni broj u song booku.
Planiramo sada LCD-e zamjenit srednjim tabletima, samo ostaje mi problem oko linkanja tableta, moram malo prostudirat dali bi to sve radilo putem Blue Totha il nečeg sl. s time da bi glavni program bio samo na jednom Tabletu, a ostali bi primali instrukcije ili podatke od njega.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote