Videti jedan post
Star 06.04.2013, 16:03   #25
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

dosta idem po tim restoranima i ajmo rec "kafanama" gdje sviraju bendovi uzivo, i kod nas se mora za svadbe znat puno repertoara od rocka do narodnjaka...sto se tice komunikacije sad su bendovi poceli masovno kupovat ebook, (mada ja mislim da nema potrebe za tim) tko nezna sta je to neka samo ukuca u google pa ce vidjet, i na njemu imaju repertoar poslagan redom svi naravno isti i tako sviraju, a kad bude narudzba stanu odsviraju to i onda idu opet dalje po repertoaru...naravno ima i onih koji se deru, a ima i onih koji su jako dobro uigrani pa samo harmonikas krene forspil i zna se sta se svira i pjeva...uglavnom svi imaju ili pjesmarice ili te ebook-ove pa idu nekim redosljedom i uvijek se sviraju iste pjesme 99%, ima tu i tamo neka druga ali uglavnom je isti redosljed i ista pjesma, i nesto se naravno preskoci ako su 2-3 dana za redom na istom mjestu svirke...

a ovo za pjevace stvarno neznam kako je jer nemam s tim problema, a najbolje je kad pjevas sam pa ako nesto ukenjas ukenjo si sam, i vrtis si sam pjesme koje hoces i imas u glavi, i nemas onda problema s nikim...naravno nije lako zapamtit sve te tekstove i pjesme ali ako vec nemoze zapamtit pjevac bi to trebao imat barem u mobitelu nekim redom ispisano, bar je sad tehnologija na nivou, i samo lista...ja kad idem svirat ovako s nekim s kim nisam do sada svirao, uvijek se cujemo prije i pitam oko repertoara sta i kako se svira, gdje kakvo je mjesto i ako je moguce napraviti koju probu sa tim s kim sviras...ja nekako volim bit siguran gdje idem i sta radim, da ne dodem negdje pa se "brukam"...
makl je offline   Reply With Quote