Videti jedan post
Star 14.03.2006, 10:17   #8
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav prijatelji !

Ispričavam se što se naknadno javljam u diskusiju, ali ne bih se složio s prijateljem Lakyem u pogledu G-1000. Istina, radi se o jako dobrom aranžeru, ali kao klavijaturist s 20-godišnjim iskustvom pobornik sam ipak tehnologije i noviteta.
Neću sad započinjati opet vječni rat oko toga tko je bolji i zašto je bolji, ali VA3 nikako ne može biti lošiji od G-1000, prvenstveno radi toga jer se radi o novijem aranžeru, s novijim dostignučima. To što je lošije napravljen je prije svega i sami cilj proizvođača, jer svjesni su da se približavaju granici kad na aranžerima više neće imati što ponuditi za široku masu. Aranžer ili workstation koji će imati veeeeliiikkkku memoriju, koji će imati dobar i pregledan ekran, softver s multifunkcionalnim editorom, vrhunsku i podesivu tipku (samo još to nisu ponudili) prema potrebi korisnika, mali milijun ulaznih i izlaznih opcija za unos i prijenos podataka itd da ne nabrajam unedogled će kod nekog svirača trajati i više od 10 godina. Što će tada jedna tvornica s novitetima koji po nekakvom sljedu idu svake 2-3 godine van ??? Oće li otići u stečaj. Da i proizvode samo rezervne djelove, ne isplati im se, jer je elektonička industrija toliko napredovala da se više neisplati nešto mjenjati na ploči, nego bacaj ploču i stavljaj novu unutra. A i sami ste svjedoci da se skoro sve više radi na tržištima jeftine radne snage npr. Kina.
Mišljenja sam da možemo zaboraviti više na kvalitetne i čvrste modele kao što su npr. bili M1 od KORG-a i D-50 od Rolanda. Meni je primjerice N364 3 puta pao s metar visine na pod. Ma ne fali mu ni dlaka, jedva da ima ogrebotinu, a radi ko i prvog dana.
Nek se to desi s Pa80 ili VA3 :roll: Hebo te mislim da bi 3 usasivača imala posla da pokupe djelove koji bi se rasipali da sto strana.
Kad sam otvorio Triton LE i vidio da mu je gotovo sva elektonika na jednoj štampanoj ploči shvatio sam da ne samo KORG, nego i Yamaha i Roland u budučnosti će raditi i proizvoditi sve plastičnije i jadnije modele. Istina, zvuk će biti sve bolji i bolji i "babaroga" prema starim legendarnim modelima, ali hebeš mi sve ako će više ijedan model, bio to workstation ili aranžer imati više od 10 kg i ako će imati više od 0,5 kila metala u sebi.

Toliko od mene. To je moje skromno mišljenje, realno i bojim se istinito. Ja već razmišljam da kad nabavim novi KORG-ov workstation, da ga rastavim i ubacim u kučište starog N364 :wink:
Vjerujte mi prijatelji, nije bez razloga. Kako se kaže, softwar nek bude od npr. TR-a, a hardwer od stare N ili X serije i trajat će još 20 godina.
kreso je offline   Reply With Quote