Videti jedan post
Star 08.12.2011, 23:05   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako su AD konverteri audio karte slabi, to ce sigurno da utice ne samo na precizni prikaz frekventnog spektra nego i na sam kvalitet sounda i sigurno da taj los kvalitet utice na frekventno pomjeranje i poremecaje. Ovo dolazi od toga sto slabi AD konverteri koji se, bez izuzetka, nalaze na tim integrisanim audio kartama, imaju kao prvo dosta smanjen dinamicki opseg a kao drugo vrlo veliki broj tzv. Jittera u toku rada. Jitter je devijacija (nestabilnost) u odnosu na takt frekvenciju digitalnog signala i sto je veci broj tih devijacija, to su vece i smetnje a samim tim i slabiji kvalitet. Rekao bih ti da to odmah zaboravis. Tacnost grafickog prikaza frekventnog spektra mozes testirati opet samo nekim kvalitetnijim programom ili pluginom koji se bavi istim poslom. Moj je savjet, osloni se ipak u najvecoj mjeri na sluh a graficki prikaz moze samo da ti malo pripomogne ako nisi posve siguran sta sa sobom nosi odredjeni signal koji treba miksati ili samo kao kontrola master signala kada nedovoljno poznajes monitore na kojima radis.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Ace (09.12.2011)