Videti jedan post
Star 15.11.2012, 02:36   #6
Amadeus
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.07.2009
Mjesto: Beograd
Postovi: 3
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijatura
Amadeus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Milan$: Znam dosta sto se muzicke teorije tice, ali taj termin "vuci linije" prvi put cujem. Mada, mislim da znam na sta mislis. Tu onda ima mnogo mesta za improvizaciju i dosta olaksava posao.
Bas malopre sam prolazio pored jednog kafica gde je decko svirao klavijaturu i pevao. Normalno, zastao sam da malo cujem. Fino svira, ali kad krene da peva, prestaje sa sviranjem. Cuje se samo ritam, znaci nikakva melodija, harmonija... Peva dosta lose, ali napravio je dobru atmosferu, a to je valjda jedino bitno.
I jos jednu stvar sam primetio gledajuci i slusajuci sto na netu, sto uzivo. Neki klavijaturisti imaju tako dobro razvijenu motoriku desne ruke da se cini da ne postoji nista sto ne mogu da odsviraju. Ali, nisam siguran da li ako nesto mozes, znaci da i treba tako. Mislim na trilere. Recimo, neki prilicno jednostavan forspil sa trilerom na par mesta. Onda dodje neko i to svira skroz u trilerima, nema nijedan "cist" ton i to izgleda neverovatno dobro, ali, barem meni, zvuci lose. Ne znam da li biti dobar klavijaturista znaci svirati onako kako zvuci u originalu, ili praviti vratolomije desnom rukom ubacujuci trilere i gde ih kompozitor nije planirao. Doduse, ovo je vise retoricko pitanje. Mada me zanima kakvo misljenje o ovome vlada medju klavijaturistima.
I voleo bih da mi neko kaze sta misli o ovim M-Audio klavijaturama ( ja konkretno imam KeyRig ). Kakve su njene dirke u odnosu na aranzere od 500-600 evra. Da li ce mi na aranzeru biti lakse, teze, ili ce samo bolje zvucati zbog boja i ritmova, a sviranje je isto?
Amadeus je offline   Reply With Quote