Videti jedan post
Star 20.11.2014, 20:22   #7
felix
Početnik forumacije!
 
felix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.11.2014
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: poezija, muzika...
felix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav dmmacak.

Ne znam kako je na Tyrosu, ali sam upravo na yamahi s910 napravio par audio snimaka i predobro zvuče.

Pustio sam jedan midi fajl-dečiju pesmicu, koju sam izaranžirao na računaru (pošto još ne umem na yamahi), a na yamahi sam odsvirao solo i sve to snimio u audio zapis. Šta reći, prelepo zvuči.

Još kad nabavim mikrofon, biće pravo veselje.
Dodato:
Kupio sam privremeno neki jeftin mikrofon (250 din ), čisto da isprobam da li radi vokal harmonizer na klavijaturi i utanovio sam da je potpuno neupotrebljiv, tj. povremeno se javlja zujanje i brujanje. Ovde je baš ispalo "kolko para, tolko muzike".

Ipak se nadam da je to samo zbog nekvalitetnog kabla i mikrofona, šta vi mislite?

Dosad sam snimao na računaru sa običnim jeftinim pc mikrofonima i nisam imao tih problema. Jeste da su pesmice pune šumova, ali nije bilo zujanja iako mi je muzička kartica integrisana.

Na yamahi sa ovim mikrofonom nisam ni očekivao neki poseban kvalitet, ali nisam očekivao da će se javljati zujanja. Možda sam previše očekivao za toliko puno para.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od dmmacak Pokaži Post
Ja ti mogu reci, posto radim na Tyrosu vec 7 godina, da taj HD recorder snima mnogo dobro. Jako kvalitetan snimak. I odlicno je to sto mozes preko postojeceg snimka opet nasnimavati.
Odgledah gomilu tutoriala na youtubu namenjenih za yamahe psr s serije i tyrosa i iščitah dosta korisnih saveta sa ovog foruma i došao sam do zaključka da koriste veoma sličan softver, sa malim razlikama-nijansama.

Preslušavajući demo snimke na youtubu, čini mi se da yamaha psr s910 i Tyros 2,3... imaju iste muzičke kartice i zvukove istog kvaliteta. Ili se varam, ne znam, al meni zvuče skoro isto, tako da verujem da se ni kvalitet audio snimka onda neće baš razlikovati od Tyrosovog.

Šta vi mislite, ima li neke velike razlike, ili nema?

Promijenjeno od felix (22.11.2014 u 22:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
felix je offline   Reply With Quote