Videti jedan post
Star 10.04.2018, 12:24   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, bilo je svakakvih reakcija na YEM. Doduše, u vrijeme kada se pojavio kao jedini način unošenja materijala u Tyros5, bilo je i problema s njegovim funkcioniranjem. Unos materijala je bio sporiji i YEM nije imao sve karakteristike koje su bile potrebne. Yamahi je trebalo dosta vremena da to dovede u red pa je između ostalog i to je stvaralo nervozu kod korisnika. S druge strane, ti isti nestrpljivi korisnici su mu pristupali površno misleći da je dovoljno napraviti par klikova i da će se sve samo odraditi. Možda im je pristup bio tako površan jer sučelje YEMa stvarno izgleda simply pa su mislili da ne treba niti otvoriti manual. Međutim, neki osnovni detalji koji su tamo napisani, ne mogu se zaobići, a oni nisu vidljivi odmah i "na prvu" čim se YEM pokrene. Pa je tako jednom bivšem članu ovog foruma bio kriv "sav svijet i širi svemir" jer sam on nije pravilno pospremio svoj backup u obliku ppf datoteke. Tada to nije bilo nedostatak samog YEMa već njegova brzopletost i neznanje. I dan danas se ova ppf datoteka koristi na isti način i služi istoj svrsi.

I tako je na ovom forumu isplivala ona druga, ružnija strana da YEMa ne valja. Pisalo se da je to glupost od Yamahe i da generalno takav pristup nije dobar.

Oni koji ga aktivno koriste i razumiju kako stvar funkcionira, a takvih momaka na forumu ima podosta, danas nemaju nekakvih primjedbi. YEM je odlična aplikacija koja na efikasan način dopušta sve radnje koji su korisnicima potrebne, a da pri tom nisu nužne promjene/nadogradnje samoga hardwarea. To isto sam pisao još prije par godina i u ono vrijeme kada je YEM postojao sa svim svojim bubicama i felerima. Da sam tada bio u pravu, potvrđuje i ova današnja nadogradnja na verziju 2.52 koja recimo omogućava da bez intervencije na samoj klavijaturi automatski povećamo memoriju Genosu za duplo.

Zašto sam se raspisao malo opširnije? Prvenstveno zbog toga da ljudi koji dolaze na forum dobiju malo širu i precizniju sliku oko YEMa. Jer, to je alat koji će zasigurno biti prisutan još godinama uz Yamahine aranžere. Zato sam još na početku teme rekao da si je dobro postavio i da ona itekako ima smisla. Jer, čitajući tamo neke postove od par nezadovoljnika, forumaši će dobiti potpuno pogrešnu percepciju o ovom alatu. Ovako će na ovoj temi i na jednom mjestu dobiti sve relevantne informacije koje će im pomoći da shvate kako rukovati i kako koristiti YEM.

Promijenjeno od casper (10.04.2018 u 12:29 sati)
casper je offline   Reply With Quote