Videti jedan post
Star 16.10.2017, 09:19   #14
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Malo smo sa temom otišli u nekom drugom smjeru, jer po meni odgovor na pitanje zašto nema dobre komunikacije na forumu nema veze s tim koliko je naš forum aktivan.
Mislio sam se hoću li to napisati da mi kolege ne zamjere, ali svi to već svakako znamo...
Mi muzičari spadamo u jednu od gorih sorti ljudi i jako smo sujetni generalno gledajući. Kada se pojavi neko bolji od nas bilo u teoretskom ili praktičnom znanju, a naročito u muziciranju, odnosno sviranju i pjevanju, učinit ćemo sve samo da "zaštitimo" svoju individuu. Načini su razni, a u njih spadaju najraznovrsniji načini totalno nelogičnih i subjektivnih diskreditiranja i ponašanja za koje i djeca u predškolskoj dobi znaju da nije u redu.
Primjera ima dosta na forumu u različitim temama gdje neko nekoga demantira i u pravu je. Onda se "prozvani" brani time kako on ima dugogodišnje iskustvo, što bi pretpostavljam trebalo značit da je samim tim u pravu i nerijetko krene napadanje ličnosti i karaktera naspram osobe koja je uradila demant.
Tada više nema konstruktivne rasprave, nema argumenata, a nema ni dobre komunikacije između članova, a vi sad zamislite za koliko smo korisnih postova ostali uskraćeni zbog toga što dosta pravih znalaca ne želi iz gore pomenutih razloga išta pisati, a mi i dalje mislimo da mnogo toga znamo...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote