Videti jedan post
Star 03.01.2018, 18:34   #17
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Osvrnuo bih se na neke stvari koje ne stoje bas u potpunosti, letos slusah dva momka koja su radila na dva Korg-a pa3x na nekom osrednjem ozvucenju mislim da je mikseta bila dynacord cms 1600 i par nekih dynacord aktivnih kutija i koji su po meni zvucali jako dobro kako sa narodnom muzikom(novitetima) tako i sa zabavnom (pop, rok, strana itd...), bez satorskog prizvuka vrlo utegnuta ritam sekcija gde se sve jasno culo pocev od bas bubnja, bas gitare, ritam gitara i ostalih zezalica, tako da na moju posalicu sa momcima da se mnogi zale da pa3 lose izlazi jedan dodade " pa3 dobro izlazi samo je bitno sta se u njega stavi ", ja bih dodao i kako se podesi nakon " stavljanja "

Zalost cele price je ta da koliko je sempler i ostale studiske stvari emulirane u moderne aranzere donele dobra toliko su doveli do toga da se prosecan muzicar " svirac " koji se sa tim stvarima nije pre susretao pogubi u svemu tome i tako poprilicno unazadi zvuk instrumenta i dovede ga do toga da zvuci cak i losije od prethodnika starijih i po citavu deceniju i da kao krivca oznaci zlog proizvodjaca...

Problem satorskog prizvuka je i taj pogotovo kad su u pitanju Korg-ovo aranzeri da su tvorci (popularnih) setova upravo ljudi koji se bave narodnom muzikom i koji su navikli da sve bude napumpano halom i ehom te ide dotle da su cak i semplovi u startu vec usnimljeni sa solidnom kolicinom hala sto je posle nemoguce popraviti,

sobzirom da se u zadnje vreme cesto susrecem sa velikom vecinom dobrih muzicara/sviraca koji ne zele da se bave izradom ritmova/setova semplova vec zele da sto je pre moguce ubace u spravu sve sto im treba za posao i da krenu da rade ono za sta posla imaju otud cesto i nezadovoljstvo jer materijal koji im je dostupan je takav kakav jeste,

dobro ce zvucati samo onaj koji ima minimum potrebnog znanja/vestine i vremena da sedne za instrument i napravi ono sto zeli, odgovorno tvrdim da u top aranzerima bilo koje marke ima sasvim dovoljno materjala da se od njega slozi sasvim dobar setup koji uz malu pomoc sempl memorije moze zvucati jako dobro i sto je ponekad jako bitno "razlicito" od svega sto se trenutno moze cuti, interesantna je anegdota pokojnog pevaca Luisa koji je u vreme kad se svirao samo Roland G serije svirao Korg-a kako je rekao iz razloga da bi zvucao drugacije od ostalih,

za dobar zvuk (sveobuhvatan ugodjaj) nije dovoljan samo instrument...
pekilik je offline   Reply With Quote