Videti jedan post
Star 25.09.2012, 04:28   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo si pokasno vidio ovu temu, samo cetiri i po godine je mlada Performer je Digitechov stariji harmonizer (vise se ne proizvodi) koji radi po vec utvrdjenim skalama i kod koga nije moguce praviti ih sam. Ima ih 6 (3 molske i 3 durske) i uglavnom pokrivaju potrebe balkanske muzike, mada ne potpuno. Tvoje je da izaberes tonalitet pjesme pomocu Root Note (Key Select) i skale, kao i da li hoces donji ili gornji prateci glas. Imas jos jednu prakticnu funkciju a to je A i B Part (po programu) koja je korisna kod pjesama koje su napravljene ili iz dva razlicita tonaliteta ili kod pjesama gdje treba mijenjati donji i gornji prateci glas. Onih 6 skala ili harmonskih konfiguracija cu ti prikazati na primjeru "E" Key Select, sa dodatnim akordima koji su dominantni u pjesmi.

Major 1-E-Dur / H-Dur
Major 2-E-Dur / H-sus
Major 3-E-Dur / H-mol

Minor 1-E-mol / A-mol / H-mol
Minor 2-E-mol / A-Dur / H-mol
Minor 3-E-mol / A-mol / H-Dur

Moras jednostavno sam da pronadjes na osnovu ovih primjera iz "E" sta ti za koju pjesmu odgovara.

Ako te interesuje Headset za upotrebu direktno preko Performera onda moras izabrati neki od dinamickih jer Performer nema Phantom struju. Bio bi dobar Shure WH 20XLR.





Kako sam propustio ove bisere
Citat:
Originalno postovano od milanceshow Pokaži Post
Ako pesma ide iz Gdur ti namestas na vokoder Cmol (3),ili iz Adur ti stavljas Dmol (3) normalno da treba da pretisnes dugme za vislju tercu...Takodje postoje mnoge pesme gde se koristi vislja i niza terca naizmenicno....I.T.D.

Promijenjeno od tranzit (25.09.2012 u 04:29 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote