Videti jedan post
Star 15.11.2010, 13:52   #26
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najzad mi je stigao VL3D pre 3-4 dana,medjutim Midi kabl mi je bio los pa sam tek juce uspeo da istestiram spravu skroz.
Ovako,sto se tice rucnog biranja skala i tonaliteta,tacno je da postoji problem sa tom nazovi balkanskom tercom,kao i u nekim slucajevima sa niskom tercom.Medjutim u uputstvu za vokalist,na You tubu i na Digitech-ovom sajtu naglaseno je da je ova sprava prvenstveno namenjena klavijaturistima i gitaristima.I tada radi savrseno!Povezao sam je Midi kablom sa aranzerom i malo je reci da sam impresioniran!Svaka terca izlazi savrseno,bilo da je u pitanju niska ili visoka.Sada sam i 100% siguran da MusIQ tehnologija na kojoj je baziran ovaj uredjaj radi besprekorno i analizom pevacevog glasa odredjuje npr. da li ce sedmi ton o kom se pisalo biti povisen ili ne,znaci nije potrebna opcija kreiranja user skala,jer ih vokalist sam kreira na osnovu analize glasa!
Naravno ovo vazi samo u slucaju da se vokalist koristi povezan Midi kablom sa klavijaturom ili gitarom,a jos jedna po meni mnogo dobra funkcija je 'Notes',koja ostavlja mogucnost da vokalist kontrolisete upper-om i tada se broj pratecih vokala povecava sa 2 na 4!Najprostije objasnjeno-vokalist tada peva tonove koje svirate desnom rukom.
Da rezimiram,ukoliko ste klavijaturista ili gitarista i zelite da kontrolisete vokalist preko Midi-ja,ova sprava je fenomenalna i nepogresiva.Za pevace,naravno u slucaju da je koriste u Acappella mode-u ne bih je preporucio,jer su joj mogucnosti tada donekle ogranicene.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, dekiciric, za koristan post:
jmikulc5 (21.06.2014), zorcic1 (15.11.2010)