Videti jedan post
Star 22.03.2014, 13:43   #40
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ideja koja me je i naterala da postavim ovaj post je multitrack snimanje, radi mogućnosti kasnijeg daljeg editovanja. To je svakako primarno.
Kroz diskusiju se pojavilo više mogućnosti za multitrack snimanje. Svaka podrazumeva dokupnju nečega i svaka nudi, manje-više, dodatnu kolateralnu korist. Da se ne ponavljam/o...

Da li i sa jednim FireStudioTube-om mogu da radim istovremeno soft miks i snimanje, sa istog kompjutera? Da li i on ima multi ASIO driver, koji omogućava podizanje dve audio aplikacije? Kad smo već tu, koje su to aplikacije - Studio One za recording, a šta se istovremeno koristi za miks? Da li uz kupovinu uređaja sledi neki instalacioni cd...?
Da li je dovoljno komforno za rad sa soft-miksom preko laptopa ili kompjutera, do kupovine touchscreen-a? Kad kažem komforno, mislim na mogućnost da se dovoljno brzo ide kroz meni samog soft-miksera, intuitivnost samog interface-a,...
Da li se prateći software razlikuje od ong koji koristi 1818VSL?
Pouzdanost: Koliko je stabilno u "tvikovanom" sistemu, pri soft miksu, korišćenje svih 16 kanala/traka za miks i recording istovremeno sa dve podignute aplikacije? Da li je istovremenost uopšte moguća? Da li se u praksi ovaj uređaj koristi kao dodati audio multitrack interface, uz postojeći software ili hardware mikser, ili je uobičajena i proverena pojava korišćenje za obe stvari istovremeno?
Izvinjavam se ako previše zalazim u detalje. Verovatno da prođe i koje besmisleno pitanje. Nije problem da kupim uređaj. Gledam da samo da znam šta (ne)mogu da očekujem. Na kraju, da li smem bez bojazni da prodam 03D? Prodajom 03D bih maltene bio "na nuli", finansijski gledano. Prodajom i E-MU 1212m bih bio i "u plusu"! Ili E-MU 1212m u ovom audio sistemu ima mesta, zbog FireWire...?
djlabomi je offline   Reply With Quote