Videti jedan post
Star 20.02.2016, 06:22   #491
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja opet kao neutralac koji ne sviram yamahu, ipak mislim isto kao kolega Sky net, a to je da je previse to para, da bi se dopustili takvi osnovni propusti u top aranzeru...za 4000 evra, morao bi da ima najistancaniji softver u njemu, za najfinija i najsitnija podesavanja,da mu racunar ne zatreba ni za najgore, a ne za tako osnovne stvari...mislim ajd obsjasnite mi prostu stvar - cemu to? cemu na tako skupom instrumentu softer na racunaru, za najbanalnije stvari? i toliko sporo i dugo prebacivanje u ucitavanje, danas u vreme ssd diskova?? odgovor se namece sam - iz cistog bezobrzluka yamahe,da bi za godinu dana mogli da izbace nov aranzer t6 i rekli evo izvolite gospodo sad imate obradu u samoj klaviajturi, to kosta opet 4000 evrica...i tako u nedogled...ali mislim da treba na vreme da se opamete, da ne bi prosli kao tvrdoglavi roland svojevremeno sa slicnom politikom, pa da se posle vracaju polako na mala vrata...a kreiranje 20 drumkitova, sa razlicitim volumenima na pojedinim elementima bubnja - mislim sta reci, samo izgovaranje toga, da bi resili najosnovniji problem, na tako skupom instrumentu, znaci da te oni svesno da prostis, j*bu u zdrav mozak - na fazon, ajd ajd snadji se,misli, tepaj glavu, pa dogodine blago nama, iskresiraj nam ti jos toliko za nov model, pa cemo ti resiti glavobolju...Takodje moram da se osvrnem, na ovo testiranje klavijature pre kupovine...na zapadu je kako mi se cini moguce kupiti instrument i vratiti ga u roku od mesec dana, ako ti se jednostavno ne svidja...na Balkanu to je misaona imenica, mozes doci u radnju proceprkati malo po instrumentu dok te nadobudni prodavac gleda popreko, preslusati nesto ritmova i boja i to je to...tesko da mozes spoznati sve detalje funcionisanja za tih 15-20 min cackanja, a ionako se najvise fokusiras na zvuk da vidis, vredi li to, a ne da juris po menijima ima li podesavanje jacine elemenata bubnja ili neke slicne sitnice, kad naravno , to vec ocekujes od top ponude aranzera, jos za te novce...Ja nisam pristrasan i pisem ovo objektivno, iako sviram korga, mozete u mali milion tema videti koliko ga kudim i koliko sam mu mana naveo, mislim jednostavno treba biti realan, i reci istinu, kao kad kazem korg cesto zvuci ko bozicna prskalica, iako ga sviram,nemam predrasuda, i potreba da ga branim, to je istina i tako je, isto tako cu reci, da je yammaha sa ovim "ubatisala" neke stvari, i dzaba stajati na stranu yamaha korporacije, jer u svakom momentu morate imati na umu, da oni zaradjuju na nama, i da su takvi namerni propusti nedopustivi za tako skup instrument...da je to neki model iz neke srednje i nize klase, za njega se i ocekuje da bude svacim osakacen, pa u skladu s cenom, ide i ponuda...ali za te novce, ama nikako takve krucijalne stvari...neka vam primer bude roland ea7, kad se njima kao sto rekoh njihova politika slicna yamahinoj obila o glavu, sad da vidis kako se sve moze ponuditi za tricavih 1300 evrica, i editing i sempler i zvuk i svasta, sve to jer su svojevremeno bili gluvi za sugestije kupaca, pa sad ko ne plati na Drini, plati na Cupriji
Milan$ je offline   Reply With Quote