Videti jedan post
Star 27.10.2011, 13:23   #47
Vlatka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.06.2009
Postovi: 4
Downloads: 1339
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Vlatka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dragi kolege,
Tehnicke razlike u konfiguraciji izmedju instrumenata ocito postoje, ali usporedjivati instrumente iz razlicith generacija i epoha i nije bas zahvalno. Ja imam preko 30 klavijatura, 23-24 samplera itd da ne nabrajam. Kako usporediti npr. Emax 1 koji je 12 bit-a s Emaxom 2 koji je 16 Bit-a kada neki ljudi upravo vole taj 12-Bitni zvuk, a za neke je to potpuno zastarjela tehnologija. Kako pomiriti muzicare koji kupuju retro opremu s onima koji smatraju da je samo nova tehnologija ono sto vrijedi.

Sto je zapravo mjerilo kvalitete? Da li je to polifonija, kvaliteta izrade klavijature, kucista, filter sekcija, broj oscilatora ili nesto drugo? Svakako sajt je tu da se razmjene misljenja izmedju kolega i da se nesto nauci. Korekcije su uvijek moguce i nadam se i dobrodosle.
Posto veci dio moje opreme spada u tu generaciju i jos uvijek koristim i 01W FD, M1.T3, N264 ne vidim nikakav problem, niti neki konflikt izmedju tih modela. Meni licno klavijatura na M1/T3 ili 01W FD vise imponira od N264, ali originalni setovi koje N264 ima su vrlo zahvalno napravljeni za komercijalno sviranje( ne mozda toliko za nasu folk muziku, ali za ostale zanrove) i dosta je toga na internetu dostupno za X ili N seriju, kao i za M/T i 01 seriju .
Cinjenica je da je X serija vrlo slicna N sto se zvukova tice. Ja sam imao i Korg X5DR koji sam na zalost prodao. Svakako nitko ne odbacuje vrijednost 01W FD ili M1/T3 serije. Ti su instrumenti vrlo solidno napravljeni, klavijatura je kvalitetna i unutrasnja sound arhitektura je vrlo dobro osmisljena.' Korg Triton Classic je po mom misljenju puno solidnije izveden od LE serije, ali LE serija ima jedan vrlo siroki spektar muzickih boja i mozda je i jeftina varijanta i entry level Triton serije, ali ne mogu prihvatiti da je nesto lose samo zato jer je napravljeno od plastike. Ja licno plastiku na instrumentima ne volim, ali ocito je proizvodjac taj koji odredjuje od koje vrste materijala ce klavijatura biti napravljena, a ne muzicari. Nebih se zaista mogao upustati u usporedbu svog M-3 s Tritono Classicom ili Yamahom Motif Classic modelom. To bi bio gubitak vremena i za mene, a i za one koji ovo citaju.
Vlatka je offline   Reply With Quote