Tema: Ketron Audya
Videti jedan post
Star 24.09.2009, 14:42   #17
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


@ Braun
Prijatelju, jas sam (vidi datum) na ovo prvi zazujo. Da je izašo onakav kako sam ga zamišljo, ma ne bih žalio ni pare. Bio sam oduševljen svim demosima i najavama, čekao ga ko ozebli sunca i kad je napokon izašo, kad sam ga uživo čuo i sam isprobo na sat vremena ispalo je da o njemu više ne mogu imati veliko mišljenje. Mada kako sam i rekao, možda se varam jer u sat vremena nemožeš nit komada smotat a kamo li klavijaturu do kraja prokljuvit. No ... pa da krenemo
Ok, mislio sam da si već u jednom od prethodnih mojih osvrta pročitao sve mane koje sam mu naveo i spomenuo, no nisam lijen pa ću napisati iznova.
Prvo:
Ima Dual INTEL CORE procesor koji se danas u bilokojoj informatičkoj trgovini da nabavit već za kojih 100-150 €. Sva snaga i cijena kreče od procesora.
Drugo : Rekli su 4 Gb sampling memorije. On trenutno jedva da ima 64 Mb. Šta je sa modulima za nadogradnju ?
Treče :
Tipke mu nisu nešto posebno vanserijsko. Takvu tastaturu ima svaki TOP model, a neki raniji modeli i bolju.
Četvrto :
Ekran isto tako ništa posebno. U redu, pregledan je no ne odskaće svojim karakteristikama od primjerice Fantomovog il KORG Pa2X-ov, ali zar touch screen treba oko sebe imati još tonu dugmića. To je vama fleksibilno
Funkcijski dugmiči : također već viđeno, nikakav kvalitetniji materijal u odnosu na konkurenciju.
Ritmovi : U redu, kod nekih su se potrudili i napravili dobre pop-rock ritmove. Neki ritmovi su klasika, također bespotrebno nakinđureni.
Ponuda paletom ne pokriva sva tržišta, format nekompatibilan niti sa jednim modelom. Čita nešto od starijih Ketrona, no time se spušta na njihov nivo jer njegov engin nije u stanju te ritmove znatno poboljšati (primjerice od SD1 il SD5).
No opet ritmički je za sada u tom segmentu razinu više od konkurencije.
Interni soundovi : loši. Nisu to nikakvi vrhunski samplovi. Zvukom zaostaje debelo iza konkurencije. Netko je spomenuo klavire, hammondse i gitare kako dobro zvuče. Nisu nit blizu aranžerima velike trojke, a kamo li da su bolji. O soundovima narodnih instrumenata neču nit da pričam. Nisu vjerni i štoviše siromašni su i muljavi. Čak i duhači instrumenti u kojima je Ketron do sada prednjačio nisu više tako fantastični kao na SD seriji. El. gitara, distorzija i overdrave se močno čuje iz razloga što su nabrijane preko efekata, a ne da su neke ekstra produkcije.
Izlazno pojačalo : OK, ovdje su se potrudili. Sound se na razglasu čuje močno, i jasno. jackovi su kvalitetno urađeni i čvrsti su. Nema bruma i ima močan izlazni signal, u rangu s Rolandom ako ne i bolji.
"Portamento" također portamento kakav nama treba. Ja ga čak nebi tako ni zvao, preumjetan je, kako da kažem preagresivno izlazi iz svoje krivulje i hvata naredne hvatove pa ispada ko neki loš efekta. Ne znam kako bi opisao taj fenomen.
Softwarski još nije do kraja napravljen. Pun je bugova, pola standarnih funkcija mu još ne radi. Kako čete na njemu doraditi il napraviti novi ritam kad mu style editor još nije napravljen kako valja.
Pa još jedna opaska ... Gdje mu se nalazi Joistick i kako radi.
Ostale prednosti : ima HDD, MP3, mono sequencer (koji radi samo s MIDI formatom), a to imaju svi top modeli. Osvrnuo bih se na sequencer koji treba služiti da se preko njega rade novi adudio lupovi po trakama za nove stylove. To još nije napravljeno. U biti, to nit nije sequencer nego REAL SONG RECORD. I stoga češ bez pomoći Cakewolka il Cubasea na njemu jako teško napravit file od kog češ poslije radit style.
K tome prepun je softwarskih mušica i bugova, primjerice neki loopovi na pojedinim ritmovima znaju štekati tj kasniti. Software mu je spor u odnosu na konkurenciju.
Također (meni se nije desilo), jedna od prvih grešaka mu je bila da se je gasio sam od sebe. Jesu li mu to otklonili ?
Princip registara na Audyi koja je jelte novi Ketronov aranžer se nije niti malo promjenio u odnosu na prethodne modele
I sad nakon toliko navedenog budite realni i recite da me takvo "oduševljenje" još udari sa cca. 4.000 € po novčaniku. Pa ljudi dragi, pa moro bi bit sadomazohist.
Synth je najavljen 2007 godine. Eto, skoro je 2009. na izmaku i od silnih čuda i bajki nisu se pomakli s mjesta. Malo su pročačkali softwar, otklonili neke bugiče i dalje sve je isto.
I na kraju kad kažem da je na njemu nešto dobro, onda se to odnosi samo na stvarno perfektan real live drum i tih par stylova sa stvarno odlično napravljenim loopovima. Ostalo je za plakanje i užasno razočaravajuće.
Eto, toliko od mene. Što bih još trebao napisati da opravdam svoj stav
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
aleksandar031 (19.04.2012)