Videti jedan post
Star 09.12.2008, 16:33   #1
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Konvert ritmova - Technics KN2000

Pozdrav ekipo !

Nedavno sam mjenjao stari KORG N364 za aranžer Technics SX-KN2000. Stara dobra raga. Design i preglednost mi se fantastično sviđa s obzirom da se radi o staroj kanti iz 1994 godine. Počeo sam je programirati za tezgarenje i naišao na prve probleme. S obzirom da se radi o popularnom aranžerskom synthu za srednju Europu i zapadno tržište, naravno napucan je šlagerima, valcerima i polkama sve u 16. Problem : nema naših ritmova. Uzeo sam EMC Style works i prekonvertirao par disketa ritmova raznih formata (s KORG-a Pa, Rolanda nova i stara E serija, Yamahe PSR-a itd). I sad najveći problem. Ama fantastično mi je prekonvertiro sve, al na Technicsu mi doslovce ne radi kako treba niti jedan 7/8 ritam. Mislim si ne podržava neparne ritmove, ali 9/8, 3/4 Sirtaky doslovce rastura. Očita ritam sve super počne i onda stane pa opet krene, kao da uzima "zrak" da nastavi opet ... kako da se izjasnim otkuca 2 puta 7 takova i nakon toga stane u trajanju jedne četvrtinke pa opet krene.

Do sad sam uspješno prekonvertiro dvojku (estame), grčke ritmove (sirtaki), valcere, rumbe, begine, 9/8, par orjentalnih ritmova s izraženim tarabukama, al 7/8 nikako.

Molio bih ako tko ima orginal 7/8 od KN1200 KN901 il slično da se da skockat neka zakači u download centar ili ako slučajno zna o kakvom se problemu radi bio bih mu zahvalan.
Znam da ovaj aranžer nije nešto popularan kod nas, al ima u njemu nešto i zato bih ga htio isprobat malo jaće i vidit kolika mu je iskoristivost.

Također, svaki NAŠ set ritmova za KN2000 je dobrodošao s obzirom da ovo "smeće" programiram od same nule za naše gaže.

Hvala
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote