Videti jedan post
Star 28.09.2012, 22:38   #56
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Dodato:
Postao sam vlasnik GW8

Evo ukratko moje prve utiske.
Kao prvo, uspio sam kupiti dobro očuvan GW8 za 450€ (prepostavljam iz razloga što je teško upravljati s njim, pa ga prodaju). Tipke i dirke su kao nove.

Manje bitan za sound, ali ujedno i bitan faktor za osjećaj. Izgled i dirke su dobre. Za sada sam zadovoljan. I ako mi lično smeta što je tako lagan. Zbog feelinga. Ne valja ni kada je prelahak

Što se tiče upravljanja, velika razlika u odnosu na Korg. Prvu noć sam uspio srediti samo piano po svom okusu, ostalo manje više nisam stigao ni čačkati puno po postavkama za sound. Dosta dosta vremena treba provesti da se to sve sredi. Na prvu recimo harmonike mi se nikako nisu svidjele, pa ćemo vidjeti koliko se daju srediti. I onako imam ext. sampler, tako da i ako ne budu mogl da zvuče dobro, nije neki problem.

Tako da što se tiče odnos cijene i mogućnosti je super ponuda.

Mogu reći da na prvu se brže može raditi sa Pa50, ali da se ne mogu porediti što se tiče sounda! I ako nisam sredio ih, dobio sam minimalistički SET u njemu, opet zvuči bolje. Nit bi sada dalje da poredim, čisto da imaju uvid drugi koji se dvoje između te dvije. Sjedi i sviraj, toga nema na GW8, barem ne na početku, kao što sam rekao, klavijatura zahtjeva dosta vremena.

Više put sam prstom po displayu pokušao (iz navike na Pa800)

Čim je malo sredim, postaviti ću demo snimak.

Btw. Osim po ritmu, da li postoji mogućnosti da se lower stavi da je hold?
Stavio sam pedal i s njime mogu zadržati lower, ali udarom drugog, miješaju se, pa moram pustiti pa opet.
__________________
LAsER 2000-2013

Promijenjeno od LAsER (01.10.2012 u 09:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
LAsER je offline   Reply With Quote