Videti jedan post
Star 22.04.2024, 01:02   #7
acomajkovc
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.09.2019
Godina: 35
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
acomajkovc ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trenutno imam betu58a (daljinac) i kablaša sennheiser 965.

Radim sa akusticnom gitarom i pjevam.

Ona famozna "punoća" koju ljudi ganjaju mi je bila samo dok sa pjevao na sm58. Nekako je moćno izlazio zvuk...
Medjutim, on je malo "mutniji" i obzirom da je kardioid, zna da zeza sa mikrofonijom vise.

Slucajno naletim na Sennheiser 965 i kupim naslijepo (dobra ponuda bila [emoji16])
Sad ga koristim u 95% situacija...
Kondenzator sa velikom membranom - kupi sve. Al kupi i greske u pjevanju [emoji16]
Natjerao me je da pjevam bolje!
Medjutim, kondenzatori kupe i mirkofoniju mnogo vise, pogotovo ako ti je zvucnik iza glave. Zadnje vrijeme radim sa monitorom na podu i tu nemam problema.

Beta je odlican, tu nema greske. Usmjeren je mikrofon, nema mnogo problema sa mikrofonijom. Trebao mi je daljinac, a glavu sam namjerno uzeo Betu jer mi paše glasu i dosta je čist zvuk.

Nekad volio taj maseni, moćni zvuk sm58, al kako sam presao na kondenzatora, sve vise mi se svidja čistoća u glasu. Od efekata samo malo reverba i to je to.

Mislim da treba imati više alata za različite namjene, obzirom da nisu svi prostori gdje radimo isti.

Ali, ako je u pitanju samo jedan mikrofon koji češ koristiti non stop, onda ti nema druge nego da uzmes svu svoju opremu, spojiš u nekom svom "realisticnom" okruzenju i isprobavaš dok ne nadješ onaj koji ti paše tvom glasu i tvom sistemu koji koristiš.





Sent from my SM-G990E using Tapatalk
acomajkovc je offline   Reply With Quote