Videti jedan post
Star 28.11.2022, 23:46   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard prođe i godina peta

Nastavit ću svoje dojmove na ovoj temi. Dobro je pročitati prvi post i prisjetiti se razmišljanja od prije godinu dana.

S tehničke strane nemam nešto važno za nadopisati. Genos je dobio dvije sitne nadogradnje. Nisu toliko bitne po sadržaju ali veseli me činjenica da Yamaha još uvijek drži svoj top model "fresh update". Iz toga se mogu isčitati i daljnji planovi. Hoće li ovaj Genos dobiti još jednu veliku nadogradnju poput V2.00 pa će Yamaha i dalje prodavati isti hardware s nekim novim i boljim mogućnostima? Sve je moguće. Tu sam tezu predpostavio još prije 5 godina (zadnje dvije rečenice predzadnjeg odjeljka) i to u vrijeme kada su se mnogi skeptici pitali postoji li uopće razlika između Tyros5 i Genosa.

Drugi scenarij je potpuno novi instrument, recimo da će se zvati Genos 2. O ovim opcijama možemo nagađati i mislim da Yamaha neće žuriti. Vjerojatnije je da će pričekati još neko vrijeme dok se ne uvjeri kakve karte ima konkurencija.

Evidentno je da je Korg razočarao korisnike. Optimisti čekaju najavljenu nadogradnju početkom prosinca i nadaju se da će njome dobiti barem dio stvari koje nedostaju u "petici". Nedostaci i rupe su veliki i bez obzira što je Korg oduvijek imao pristup - izdaj pa krpaj, ovog puta će im trebati dosta vremena za ovaj drugi dio posla, krpanje. To potvrđuje i FAQ na njihovom webu u kojem najavljuju ozbiljnije promjene tek u drugom tromjesečju iduće godine (4-6. mj. 2023.)
Korg je precijenio svoje mogućnosti i nažalost, potpuno zamenario zahtjeve i očekivanja vjernih korisnika. PA5x definitivno nije bio spreman za tržište.

Nadam se da Ketron neće napraviti istu grešku s EVENT-om. Podsjećam, talijani su imali sličan gaf sa SD serijom i samplerom, valjda su i iz toga izvukli neku pouku. Sudeći po onome što čujem na Youtube, EVENT zvuči odlično. Uostalom, Ketronovi aranžeri su uvijek zvučali super i vjerujem da će Ketron nastaviti tradiciju dobrog zvuka. Pogledao sam specifikacije EVENTa ali po njima ne mogu zaključiti ništa bitno. Nadam se da će operativni dio biti ispeglan i da neće biti problema u radu. Ako se to dogodi veoma sam zainteresiran za jedno ozbiljno testiranje. A nakon toga, nikada se ne zna ...

Moj Genos je odradio svoj posao. Tijekom pandemije nije izlazio "iz garaže" kao obično ali sam ga u tom periodu maksimalno svirao i proučavao doma "na panku". Možda je baš to razlog što mi je pomalo dosadio kao instrument. Želim neki novi sound, novo sučelje, novu dinamiku ... Zato, tko zna što će biti s ovom temom za godinu dana? Za sada je pozdravljam, a svima koji čitate (opa, skoro 1500 pregleda) želim sve najbolje u završnici ove '22.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Bokic (29.11.2022), dmmacak (30.11.2022)