Videti jedan post
Star 31.01.2010, 16:11   #14
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Upravo sam stigao od majstora,koji je inače baš elektroničar a ne neki kvazi stručnjak za Korga i slično (da se neko ne uvredi) i stvari stoje ovako: U pitanju je fabrički bag na ploči,naime proizvodjač je pustio da kroz štampanu pluču sa napajanjem za led diode prodje napon i do 4.5 volti a one su oko 3.5 volta tako da se vremenom pregrevaju i crkavaju,to je to,i to se dešava kod svih PA2,a da li je na kasnijim serijama taj propust otklonjen ne znam...

Jedno od mogućih rešenja je da se izmenjaju lampice i eventualno potraže neke kvalitetnije ako je ikako moguće koje bi izdržale duže vremena da ne crknu,inače reče mi majstor da su čak crvene "kao moguće malo bolje" pa i njih staviti mi je padalo na pamet,ali za sad ovako pa ćemo videti...inače ovo tinjanje koje je bilo kod mene problem je zbog toga što su diode vezane u kolo pa kad jedna rikne,bla bla,itd...nisam stručan da sad to objašnjavam ali caka je bila u tome...inače pošto je u pitanju drugar,reče mi da će se pozabaviti tom problematikom pa eventualno na samoj ploči pokušati da obori napon i trajno dovede to u red itd...


Najvažnije u celoj priči je da se dobro pazite i ne nasedate na priče servisera o nabavkama novih ploča koje koštaju po 400-500 eura kako sam čuo nego menjajte lampice kome su potrebne do nekog trajnijeg rešenja...iskreno da nije bilo u pitanju ovo tinjanje koje me je plašilo to jest da su samo crkle neke lampice ja ih ne bi ni dirao,jer je kod mene konkretno crkla dioda na dugmetu SPLIT,a to mi baš i nije neophodno...

To je to...izvinjavam se ako sam bio malo preopširan ali mislim da će vam ovakva informacija svakako koristiti...hvala
  Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, , za koristan post:
drakan (03.02.2010), Gago (31.01.2010), ogulin (18.10.2010)