Videti jedan post
Star 14.11.2005, 10:49   #1
Catzo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.11.2005
Postovi: 6
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Catzo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard treba mi savjet

pozdravljam sviju vas, moje ime je Catzo.

sviram klasicnu muziku na klaviru, sviram narodnu muziku na harmonici i sintisajzeru. nabavio sam KORG Triton LE 76 i mnogo mi se svidja. uzeo sam boje, terce, etc. od jednog prijatelja i mnogo je dobro. imaju samplovi od guerrini harmonika i jos puno vise stvari, i tako dalje.. ali nesto me muci: treba mi arranger, ja mislim. to je sto me zbunjuje. nemogu ritam napraviti na triton le. i ako vrlo dobro sviram bas sa ljevom rukom, fale bubnjevi!

momentalno koristim jednu staru CASIO klavijaturu koju drzim ispod tritona, i koristim da dajem harmoniju uz ritam sa ljevom rukom. problem je da tu nemaju bas za nasu muziku ritmovi. sta vi muzicari mozete preporuciti da ja nabavim UZ triton le da bi me mogli pratiti bubnjevi, i da dobro zvuci. ja sam sluso KORG PA80 kod jednog prijatelja, i vrlo je dobar, ali meni nebi trebalo nesto toliko skupo zato sto ja vec imam triton le za "solo."

treba mi savjet, i ako sada sve vrlo dobro zvuci, ritmovi na ovome casiu nisu namjenjene za ovu vrstu muziku. triton LE je fantastican, ali treba mi nesto uznjega da me prati. neki jeftin aranger gdje mogu ubacivati nase ritmove mozda? jeli ima ista SOLIDNO da se nabavi?

hocu da nov instrument kupim za te ritmove. dobio sam prijedloge za ROLAND GW-7 i ROLAND EXR-5

MNOGO HVALA,
Catzo
Catzo je offline   Reply With Quote