Videti jedan post
Star 25.08.2019, 17:22   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada se netko odluci nastupati kao OMB mora biti spreman na trajni rad. Malo iscrpljuje vracanje na isti repertoar, pogotovo kada se to odnosi na dosadnu obradu midi fajla. Ali ako se zeli izvuci maksimum i biti bolji, to je cijena koju se mora platiti. Slazem se da je uvijek bolja opcija uloziti vrijeme u vjezbanje i svirku ali svatko ima svoj pristup i vidjenje napredka.
No, da se vratim na temu i vocalist. Koristio sam ga davno prije, zadnjih desetak godina vise ne spajam taj uredjaj jer mi samo odvlaci paznju. Kada je bio u upotrebi, a koristio sam midi fajlove, radio sam na slijedeci nacin. Treca traka midija je imala odsvirane vokalne dionice koje sam zelio da se cuju. Recimo, ako je bio samo jedan prateci vokal, svirala je samo jedna melodijska linija. Trebalo je naravno sve to rucno odsvirati, pripremiti midi traku, dodjeliti program change. Ali kad slozis takvih 20 top stvari nije bilo greske, mogao si lezerno preko toga svirati sto zelis, midi je odradio svoje, vocalist je pjevao tocno ono sto pjesma zahtjeva. Kada kazem top, onda se to odnosilo na zahtjevnije stvari na kojima se "prodajes" kod gazde/klijenta. Ostale poskocice i jednostavnije melodije sam odradivao tako da je lijeva ruka preko midi kanala automatski pogonila programe na vocalistu koji su pjevali te lakse pratece dionice. Ovo je sve bilo upogonjenjo tako da nije iziskivalo posebne radnje tijekom svirke ali je meni iz nekog razloga dosadilo spajati vamjski vocalist, i jos par dodatnih kablova.

Kada govorimo o vocalistu vezanom za midi fajlove, postoji par nacima kako rijesiti problem, a da se ne moraju "preslagivati" trake. Sve ovisi o tome kakav vocalist se koristi. Poslije cu preciznije opisati koji su to nacini, a sad mi je uzasno vruce i idem se malo bucnuti u more ...

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
psr (25.08.2019)