Videti jedan post
Star 22.02.2014, 20:03   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zuka ti je uglavnom napisao sve sto je bitno, dodacu samo da pogledas malo Gain potenciometre na mikseru !!!!! Sam instrument pojacaj uvijek do maksimuma (misli se na njegov Volume) a onda na Gain potenciometrima podesi nivo signala i to pri najglasnijim ritmovima koje imas. Pri tome pomijeraj Gain navise sve dok se prvi put ne pojavi crveno svjetlo na Gain LED-u, sada vrati za dlaku taj Gain potenciometar i to bi uglavnom bio optimalno podesen ulazni signal. Tek sada poslusaj koliko ima suma. Ogroman broj faktora utice na nivo suma, kako ti je i Zuka rekao, a u jednom drigom postu i temi, sam "predstavio" EMI Filtere koji ce veliki dio "mulja" da otklone iz signala. Imaj na umu da ces izvjesni nivo suma uvijek imati, kako radi DA konvertera, tako i radi predpojacala na mikseru jer taj sum u velikoj mjeri zavisi i od tih predpojacala, tako da ni naslov teme koji si napisao ne mora da bude tacan, mozda nije sum na izlazima Tyrosa vec sum na ulazima miksera. Ne znam koji mikser imas ali u donjoj cjenovnoj klasi su predpojacala na mikserima vrlo sumnjivog kvaliteta. I jedno zlatno pravilo, kablovi, kablovi i samo kablovi, sto ce reci, nabavljaj samo kvalitetne kablove jer su veoma, veoma bitni u cijeloj prici. Znam da su oni kvalitetni veoma skupi ali vrijede svaki cent koji das.

Promijenjeno od tranzit (22.02.2014 u 20:11 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote