Videti jedan post
Star 07.09.2015, 15:30   #1
Jovan90
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.09.2015
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovan90 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Bas i kontra, saveti

Pozdrav ljudi, kao klinac sam svirao harmoniku, dugmetaru pa sam zabatalio presao na bubanj. Sada sam kupio klavijaturu cisto onako za svoju dusu voleo bih da savladam bas i kontru jer se muzikom ne bavim profesionalno jer vise na zalost nemam vremena za to. Akorde u teoriji poznajem odlicno, to mi je ostalo jos u glavi kao klincu kada sam ucio da sviram harmoniku, ucitelj me bas gazio sto se toga tice, secam se i da mi je hvalio uvek vise levu nego desnu ruku, tako da se nadam da ce mi to i pomoci kod sviranja basova levom rukom, ali treba nauciti i kontru dobro voziti a ne samo stiskati sto sam primetio da rade i neke kolege koje se vrlo profesionalno bave tim poslom. Kao sto rekoh u teoriji znam vecinu akorda, ali samo ih treba upotrebiti valjano. Onako iz glave sad znam (neka me neko ispravi ako nisam u pravu) C (C,E,G) F (F,A,C) G (G,B,D) D (D,F#,A) A (A,C#,E) I tako dalje da ne nabrajam sada sve redom, znam ih i kako idu sa 7, sto ne znam procitacu iz sveske u koju sam zapisivao to kada sam bio klinac, sva sreca nisam je bacio
Jovan90 je offline   Reply With Quote