Tema: Ketron SD9
Videti jedan post
Star 26.09.2019, 05:36   #42
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lijepo je to da je ketron fiksao neke probleme ali bi jos ljepse bilo da je sempler u ovakvom obliku bio u samom izdanju klavijature. Ketron se bori koliko moze i dosta toga lijepog je uspio narocito u kvaliteti zvuka ali ipak moramo biti svjesni da su Korg i Yamaha giganti u poredjenju sa ketronom. Imaju vise novaca i svakako vecu znalacku moc, iskustvo i tehnologiju koja je gradjena godinama. Lijepo je da svi oni postoje i svi ce naci svoje kupce.
Dodato:
Osjecam potrebu da se javim na teme u kojim sam prozvan na nezgodan nacin. Za one koji neznaju zelim se prestaviti. Ja sam muzicar koji svira od 1974. Uhh al sam star
Poslije Hammonda i Hohner clavinet D6 presao sam na prvog korga Korg Polisix a zatim ubrzo na prvu Yamahu DX7 i Prvog Rolanda JV1080.viram i pratim sve modele Yamahe, Korga i Rolanda. I dan danas imam taj DX7, M1. i Roland JV1080. Momentalno imam 3 korga 3 yamahe i 3 Rolandove klavijature/modula. Poznajem savrseno Yamahinu, Korgovu i Rolandovu tehnologiju i pazljivo pratim. Nisam sebican covjek i pomazem svim muzicarima koji su mi i prijatelji pa i onima koji me nevole iz njima poznatih razloga koje sami imaju. Moj moto uvjek je bio:
1 neznam sve trebam konstantno uciti i istrazivati.
2 Nisam najbolji ali trudim se da budem dobar
3 Ne rusiti nikoga da bi sebe uzdizao.
4 kad si u pravu ne ostupaj ali budi spreman ako si pogrijesio da se izvines

U vezi navedenih problema sa genosom rekao sam u video.
1 finger bas mode ima manjkavosti u odnosu na Korga i Ketrona. Pokazao i dokazao iako su neki upucivali na suprotno i pominjali manual
2 U vezi sviranja ritma bez pauze na nacin na koji to rade Korg i Ketron Genos to nemoze. Sjatilo se kanadskih i nasih znalaca neki broj koji i dalje misle da mrzim Genosa sto grijese i pokusase da mi opet kazu da procitam manual ali nazalost oni su ga procitali ali ne i razumili.
3 Sto se tice drum editinga koji je u Kenosu na skali od 1 do 10 tek na broju dva u prethodnom OS u vremenu kad sam komentirao nije bilo opcije mjesanja samplova i factori kit elemenata sada ta opcija ima.
Sada direktno Casperu. Nemas potrebe da pricas protiv bilo koga da bi u pozadini stavljao sebe na prvo mjesto i uzdizao se. Nemas pravo nikome reci koliko zna ili nezna ako i sam nisi objektivan pa neznas koliko ti znas. U manualo pise sto pise. Stvar je koliko ga razumijes i koliko si vjest da uradis i ono sto nema u manualu. Ja smatram ovaj forum dobrim i potrebnim forumom. Smatram svakog clana ravnopravnim i posteno valjanim. Smatram da Casper radi ogroman pozitivni posao na ovom forumu i da se dosta razumije u stvari kao mnogi od nas. Treba samo nastaviti u pozitivnom smjeru rada foruma. Sad ce nam doci i nove klavijature akobogda pa eto imacemo i boljih tema. Lijep pozdrav svima a Casperu i forumu zelim dug i uspjesan rad. Bice mi drago da ovdje navratim gdje se osjecam kako kod kuce. Zivi bili

Promijenjeno od keyboards (27.09.2019 u 15:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote