Videti jedan post
Star 21.02.2014, 22:56   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Jel znas mozda koja je cena tog USB prosirenja ako bih ga kupovao dodatno?
Kod Musitronicsa koji jedini i pravi taj USB za PSR9000, 9000Pro i Tyros 1, nije istaknuta cijena, a moze se saznati jedino ako se telefonski pozovu. Ne sjecam se vise ali mi se cini da je svojevremeno bila nesto preko 150 eura, no nemoj se pouzdati u ovu informaciju. Bilo bi najbolje da ih nazoves.
http://musitronics.de/musitronics.de...r9000_usb.html
Dodato:
Nego nesto drugo. Ukoliko ti je veoma vazna komunikacija izmedju aranzera i PC-a onda si kod Yamahe na pogresnim mjestu. Ubjedljivo najkompleksniju komunikaciju moze ostvariti bilo koji Korgov aranzer, pa bilo da je to PA50 ili PA3X. O cemu se radi. Radi se mogucnosti Korgovih aranzera da mogu po Performansama pohraniti koji soundi (Upper1,2 i 3, Lower) salju midi signale vani, a koji koriste interne sounde. Radio sam do sada nekoliko sistema na bazi PC-a za ljude koji koriste PA aranzere. Kod PA aranzera je zaista moguce da svaka slijedeca Performansa poziva za Upper i Lower instrumente, one koje si ti odabrao, to jest konfigurirao. Tako da je sasvim izvodljivo da recimo Upper 1 svira interni sound, Upper 2 sound sa nekog samplera iz PC-a, a Upper 3 opet sound sa samplera PCa-a ali u terci. Sve u svemu, neograniceno polje. Inace najcesce u ovim projektima koristim Kontakt sampler sa ogromnim Sample Contentom od preko 150GB, gdje svaki od sounda sasvim komforno pozivas sa aranzera kao sto bi pozivao i bilo koji interni sound a sam PC moze stajati i u drugoj prostoriji.

Promijenjeno od tranzit (21.02.2014 u 23:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote