Videti jedan post
Star 08.12.2010, 22:05   #39
Jovan_NK
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Niksic - Crna Gora
Postovi: 3
Downloads: 19
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: gitara, produkcija
Interesi: padobranstvo, alpinizam
Jovan_NK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Voice Live 2

Kad kupis TC Helicon Voice Live 2 taj DigiTech dobijes, ako neces kusur
Dodato:
Postavi neki svoj demo da cujemo kako sviras! Moram malo da peckam - posto si izricit na tvrdnji da ne bi koristio MIDI. Ocigledno aludiras na MIDI fajlove. Midi nisu samo fajlovi. To ti je citava filozofija. Na kraju krajeva - sve sto slusas "uzivo" odsvirano po kojekakvim studijima. Kojekakve Joksimovice, Seke, Cane, Stoje, Samardzice, Husnije, Kalace.... svi su njihovi aranzmani uradjeni u MIDI-ju. I tvoja klavijatura u osnovi svira u midiju koja taj kod sastavljen od 1-inica i 0-la preko D/A konvertora pretvara u realan zvuk. A ti ne bi "nikad koristio MIDI". Pa sviraj onda koncertni klavir - ima jedno 4 tone.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od nigelj Pokaži Post
Sad sam nasao temu i prikljucujem se sa jednim pitanjem na samom kraju:
sviram klavijaturu u bendu i radim bas/ritam (znaci imamo ostatak, bubanj, harmoniku). Midi NE koristim (Boze sacuvaj da bi ikad i htio) pa me zanima da li samim sviranjem kontre na klavijaturi tj. kontra akorda kao gitare VL3D moze prepoznati ili to mora biti MIDI signal da mu "kaze" kad koji akord mjenja i po tom odredjuje tercu. Istim tim pitanjem, nadovezuje se i drugo, koji "mode" a i ulaz bi se koristio onda AKO on moze prepoznati akord kao da signal dolazi iz gitare (a isao bi naravno iz moje klavijature
Zanima me ova sprava zbog zenskih pratecih, ima vise mogucnosti nego performer koji trenutno imam i moze obaviti ono osnovno, ali kompresor, pitch korektor itd ...te sitnice me isto privlace.

Nadam se da nisam previse ovo zakomplikovao!
Postavi neki svoj demo da cujemo kako sviras! Moram malo da peckam - posto si izricit na tvrdnji da ne bi koristio MIDI. Ocigledno aludiras na MIDI fajlove. Midi nisu samo fajlovi. To ti je citava filozofija. Na kraju krajeva - sve sto slusas "uzivo" odsvirano po kojekakvim studijima. Kojekakve Joksimovice, Seke, Cane, Stoje, Samardzice, Husnije, Kalace.... svi su njihovi aranzmani uradjeni u MIDI-ju. I tvoja klavijatura u osnovi svira u midiju koja taj kod sastavljen od 1-inica i 0-la preko D/A konvertora pretvara u realan zvuk. A ti ne bi "nikad koristio MIDI". Pa sviraj onda koncertni klavir - ima jedno 4 tone.

Promijenjeno od Jovan_NK (08.12.2010 u 22:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Jovan_NK je offline   Reply With Quote