Videti jedan post
Star 30.09.2019, 19:40   #166
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imao sam ovaj vikend priliku svirati na Ld Maui 11. S obzirom da sam ove godine svirao na dosta različitih sistema, čuo različite zvučnike, htio bih dati i svoj doprinos-osvrt, možda nekome dobro dođe.

Elegancija. Nešto novo, nešto za vidjeti, mnogi gosti čak obilaze i gledaju. Dobro...to je dok ih postavimo. Do toga vremena treba ih donesti unutra. Bas 16 kg x 2, plus sateliti. Dakle u dva navrata se donesu u mjesto gdje svirate. Aktivni su, treba naponski kabel+produžni, i naravno signalni. Obavezno futrole jer stupove je nezgrapno nositi bez futrola s ručkama. Sound je speglani, procesor radi svoje, sve je o ukusu. Meni je bilo odlično. Po prvi put sam nakon nekoliko godina svirao bez monitora. Postavio sam stupove u ravninu s mikrofonom, čuo se fantastično, navikao odmah. Bas 2x6,5" radi odlično, fino, toplo sve procesorski ispeglano. Koliko god neki sound bio preglasan u pojedinim postavkama, Maui ga pegla i on izlazi korektno.

Usporedio bih Maui s Yamahom DXR. Ne, to nisu isti sistemi, ali cijenovno su blizu, izgleda da je Yamaha čak nešto jeftinija. Yamaha radi odlično. Zaista odlično. Decibela ko u priči s jasnoćom, čistoćom, bas frekvencije za ne povjerovati. Isto je treba nosati u dva navrata, svaka kutija je teška oko 20 kg, dakle nije teška.

Da biram koje bih izabrao? Da kupujem novo, vjerojatno Yamahe. Imaju više snage. Osjetno. Mi sviramo sve i svašta, snaga uvijek dobro dođe. A na manjoj snazi rade ko hi-fi. Shodno tome dolazim do zaključka da je Maui prilično skup. Cca. 5500 kn po stupu za G2.

Bi li svirao na Maui? Uvijek rado, i rado bih i kupio ali cijenovnom moraju biti konkurentni.

Kolega je kupio Tannoy-e s kojima i dan danas zna svirati po inozemstvu ali u drugoj postavi. Čekam da nam uleti koja svirka da čujem kako to radi pa da i to usporedim s Maui. Neka nitko ne zamjera, ljuti se, to je moje mišljenje, moj stav, moje uho, možda moj osvrt nekome dobro dođe.

Promijenjeno od Alen P (30.09.2019 u 19:42 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote