Videti jedan post
Star 30.08.2016, 19:59   #3
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidjet cemo sta ce biti
Ocekujem jednostavnost koristenja i da dobro reproducira klasicne instrumente tipa :orgulje,klavira,sax,truba,violina itd a za tambure i harmonike cu staviti semplove istih tako da i to imam. Na rolanda XP30 cu preko midija vuci paralelno neke druge zvukove iz norda .. nadam se da ce mi expression pedala raditi preko midija da mi kontrolira obje klavijature ..ako ce biti sve tako kako si mislim biti cu zadovoljan.
Dodato:
Namjerno nisam htio nista pisati dok ne cujem na razglas. Jer jedno je u kuci a drugo na bini sa bendom i bukom ljudi.
Posto sam odsvirao svirku podijeliti cu sa vama dojmove o ovoj klavijaturi.
Kad bi htio sto krace opisati Nord electro bilo bi- zvuk i klavijatura tj tipke.
Nema na njemu nikakvih zajebancija imas zvuk i sviraj brate
Dakle osnova je zapravo orgulje i klavir za sto ima i svoje posebne banke a za orgulje posebne tastere i sibere za manipulaciju u zivo.
Sve ostalo su semplovi i nista drugo.
E sad tu lezi zec. Do sada sam imao puno sempl klavijatura ali to je sve na amaterskoj razini prema Nord koncepciji.
Uz nord dobijes programe besplatno si skines sa njihove stranice kao i bazu semplova. Sve se radi zaista jednostavno dok se spoji na kompjuter.
Instalirao sam program koji u sebi ima sve sta treba -poslije sam prikopcao usb-om klavijaturu i to je to . Ubacujes prelusavas i sortiras preko programa sve direkt u klavijaturu. Jednostavno na prvu pregledno i sve ti je odmah jasno.
Drugi program se zove sempl editor. To je njihov specijalizirani prog za obradu multisempla a to cu tek isprobati.
Jer ova klavijatura se bazira iskljucivo na semplovima i sto su semplovi bolji to je bolji zvuk-logicno ?! Ali postoji caka ! Ovdje semplovi izlaze kao ni najednoj do sada klavijaturi . Cisto -ja volim reci to je "skupi zvuk"
Klavijatura je namjenjena i ima tonu semplova za klasiku - rock -blues i sl.
Dakle tamo gdje ne treba puno mijenjati zvukove vec ti je vecinom svirke klavir svih vrsta i boja ili orgulje u svim mogucim nijansama . Naravno to ne znaci da on nije odlican za svaku vrstu muzike jer svaki sempl sa bilo koje klavijature se moze staviti i izlaziti ce sigurno najbolje u miksu!
Znaci klavijatura nema " nista " a tako je skupa - Zašto ?! Zato sto je profi zvuk iz nje. Nord electro 4 nema ni splita -nema vise boja u jednu nema pičbendera -nema aftertaca- nema slova i brojki za pisanje-nema tač ekrana-zapravo nema ni klasicnog ekrana kakvog smo navikli kod workstationa-nema ispisanih imena boja samo brojke i to 32 banke po samo 4 boje u banci- jako skromno moramo priznati ali gospodo usprkos svih tih nedostataka ne pada mi na pamet ga mijenjati za motif ili fantom jer zvuk je nebo i zemlja ! Imas zvuk nemas nista drugo - uvjetno receno. Da!-nema ni terci Eto-za nekoga nema "nista" pa se covjek onda zapita, pa sta onda to kosta 2 - 3 tisuce € Odgovor je zvuk, tipka i izrada !
Posto nema na njihovom forumu a kamo li na stranici sempla tambura -brač-prim- spremam se to sam u studio semplirati,ali onako kako spada - bogato ! Imam sve uvjete - vrhunske mikrofone studijske kao i sam studio-doduse moj kum ne ja ali... njegov sin ide na akadameju bas tambure i nedugo je kupio skupocijen brac znaci taj decko ce to odtrzati kum snimiti a ja u programu posloziti multisempl.
Iskreno se zelim i nadam napraviti pravi multismpl tambura !! No to sekundarna tema ovog instrumenta.
Lijep pozdrav kolege ..

Promijenjeno od tihi05 (03.09.2016 u 10:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote