Videti jedan post
Star 14.12.2014, 20:20   #77
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moram se nadovezati na ovo iskustvo kolege iz Slovenije. U vrijeme kada je interenet bio u povojima, kada je Austrija "bila daleko", a kod nas nisi mogao kupiti niti poštene traperice već se i po to moralo ići u Trst, svirao sam kao OMB. Nakon prve PSR Yamahe sam prešao na Technics klavijature i imao sam sve modele od KN serije. Tako bih svake dvije godine na "neviđeno" kupovao novi model, koji je tek izašao (BTW, joj, što je tada bilo para) Dobro se sjećam razočaranja koje sam doživljavao nakon što sam s nestrpljenejm otpakirao novi model. Znao sam da bi morao zvučati bolje .... ali nije bilo tako. Tek bih nakon par mjeseci "prilagodbe" i usporedbe s onim starijim modelom shvatio da sam bio u zabludi. KN800, KN1000, KN2000, KN3000, KN5000 (KN 6000 sam preskočio) i KN7000 kojeg sam svirao 10-tak godina. Uvijek isti doživljaj, nakon početnog nezadovoljstva i razočaranja je došlo prosvjetljene.

Onda sam kupio Tyros4. Na svirku sam istodobno nosio obje (T4 i KN7000), i tako je bilo 6 - 7 mjeseci. Dobro se sjećam prve gaže u toj postavi. Na Tyrosu sam tu večer odsvirao svega 6-7 pjesama i na svakoj sam se okretao oko sebe tražeći gdje je onaj sound koji očekujem. Katastrofa, potop, sve nešto pliva, nema druka koji nosi ... pomisao na iznos koji sam izdvojio za Tyrosa je dodatno povećavao osjećaj ljutnje i misao da sam prevaren. Iako sam iz prijašnjeg isustva znao da je ovo kriva percepcija, promjena bernda sa Techincsa na Yamahu je izazivala dodatnu sumnju. Vremenom su stvari sjele na svoje mjesto ....

Ponekad imam priliku zasvirati na starom KN7000 .... volim taj instrument. Ali kad ga danas čujem kako zvuči u odnosu Tyros4 vidim da sam bio u totalnoj zabludi. Sam sebi se ne mogu načuditi kako sam tada bio "glup i gluh" ...

Isprika forumašima na ovom ispadu lirike ali morao sam malo "oplemeniti" opis i temi dati (još) malo pjesničke slobode.

@Milan - veselim se tome, meni je Audya po soundu "The best", na žalost, ne rješavaju prisutne probleme još od 2008. a 2017 je daleko ... a ja ne mam vremena čekati, godine "gaze"

Promijenjeno od casper (14.12.2014 u 20:23 sati)
casper je offline